تصمیم خودتان را بگیرید و وارد صف شوید و از همه مهم‌تر در صف بمانید

داستانی درباره ما:

تصمیم خودم را گرفته بودم، به پیشنهاد یکی از دوستانم و تحقیق و بررسی زیاد تصمیم گرفتم آرایشگر شوم، از همان روز اول به خودم تعهد دادم که آرایشگر بمانم.

با تمام مشکلات مالی که داشتم از شغل خود استعفا دادم و دنبال یادگیری آرایشگری رفتم؛ اولین مشکلم این بود که نه منبع و محتوایی در این زمینه وجود داشت و نه آموزش اصولی و علمی، به‌ ناچار با یک آرایشگر وارد مذاکره شدم و با پرداخت مبلغی آرایشگری ساده و مبتدی را یاد گرفتم، شب عید بود و مغازه پر از مشتری، تصمیم گرفتم امتیاز مغازه را از این فرد بخرم، زمانی که این پیشنهاد مطرح شد به‌سرعت از طرف صاحب مغازه مورد استقبال قرار گرفت و با پرداخت مبلغ قابل‌توجهی که از فروش طلا و کمی قرض به دست آورده بودم صاحب مغازه شدم، اما در قرارداد شرط کردم که تا زمان آموزش کامل و حرفه‌ای شدن باهم همکاری داشته باشیم.

متأسفانه به دلیل به وجود آمدن برخی مشکلات، مثل برخورد این فرد با مشتریان بعد از ۳ روز و بدون آموزش از هم جدا شدیم.

درباره ما …

نکته جالب‌ توجه اینجاست که این فرد ظرف مدت کمتر از یک هفته روبروی مغازه‌ام یک آرایشگاه تأسیس کرد و ازآنجایی‌که سال‌ها در آن محل بود به تمام مشتریان اطلاع‌رسانی کرد و همه مشتریان را به آرایشگاه جدید دعوت کرد.

تا به خودم آمدم متوجه شدم که من ماندم و یک مغازه بدون مشتری، با کلی وسایل ازکارافتاده، بدون هیچ پول و سرمایه‌ای و از همه مهم‌تر یک هنر فوق‌العاده ضعیف.

تازه متوجه شدم که چرا وقتی پیشنهاد واگذاری مغازه را به صاحب‌کارم دادم این‌قدر سریع استقبال کرد و من هم به خیال خودم صاحب یک مغازه پرمشتری شده بودم. آنجا بود که فهمیدم آرایشگری فراتر از یک هنر است، آرایشگری یک علم است، علمی به‌روز، دارای استاندار جهانی و دارای اصول و قواعد منحصربه‌فرد

آموزشگاه آرایشگری مردانه | علی اصغر طیبی | آموزشگاه آرایشگری مردانه اقای خاص | آموزش حرفه ای آرایشگری

باید کاری می‌کردم!!!

چاره‌ای نبود، اولین کاری که باید می‌کردم این بود که در آرایشگری حرفه‌ای شوم، از یکی از دوستانم مبلغی را به‌عنوان قرض گرفتم و شروع به مطالعه مجلات و منابع خارجی کردم، با دیدن سی‌دی‌های آموزشی کم‌کم کیفیت کارم بالا رفت تا جایی که مشتری عکس موردنظر خودش را می‌آورد و من دقیقاً مثل عکس موهایش را اصلاح می‌کردم.

بعد از گذشت حدود ۶ ماه متوجه شدم که کاملاً به اصول آرایشگری مسلط شده‌ام حتی بیشتر از خیلی از همکارانم که سال‌هاست در این حرفه فعالیت می‌کنند و هیچ آموزش به‌روز و حرفه‌ای ندیده‌اند، اما یک جای کار مشکل داشت، من حرفه‌ای بودم اما مشتری کافی نداشتم.

درباره ما …

مشکل اینجا بود که من علم برخورد با مشتری را نمی دانستم، اصطلاحا قواعد کاسبی را بلد نبودم، شروع کردم به مطالعه کتاب‌هایی با موضوع فروش، بازاریابی و برخورد صحیح با مشتری، هر مطلب و ایده‌ای که در این کتاب‌ها می‌خواندم در کارم اجرا می‌کردم، شاید باور این مطلب برایتان کمی سخت باشد در کمتر از ۷ ماه به حدی مغازه‌ام شلوغ شده بود که مجبور شدم مغازه‌ای بزرگ‌تر اجاره کنم و شاگردانی آموزش داده و استخدام کنم و نکته بسیار جالب و قابل‌تأمل اینکه صاحب‌کار قبلی‌ام که دیگر مشتری ای نداشت، اولین شاگرد من بود.

تیم ما:

گروه ما به همراه ۱۲ نفر با تیم های مختلف IT، تیم برگزاری همایش و آموزش، تیم طراحی و فتوشاپ، تیم تدوین صوتی و تصویری، تیم بازاریابی و فروش، تیم محتوانویسی، تیم کتاب نویسی از نگارش تا قبل از چاپ و غیره، تمام تلاش و همت خود را بکار بسته، تا به سهم خویش نیازهای جامعه را پاسخ گفته و اثرگذاری خود را نشان بدهد. بنابراین در این قسمت تلاش کردم جرقه ی شروع فعالیت و اهداف گروه آموزشی آقای خاص را خدمت شما عرض کنم.