ژیلت و تیغ

ژیلت و تیغ

مطمئنا بزرگ ترین معظل هر شخص هنگام اصلاح،“کند شدن ژیلت و تیغ اصلاح” میباشد!

در اینجا به معرفی راهکاری ساده ولی عملی میپردازیم تا از شر این معظل خلاص شوید .

همه چیز در مورد ژیلت و تیغ …

بهترین روش برای تیز کردن ژیلت استفاده از جین میباشد.برای این کار ابتدا ژیلت را کامل خشک کنید و شلوار جین خود را بپوشید و ژیلت را ۱۵الی۲۰ بار به طرف خواب ژیلت روی شلوارتان بکشید و از داشتن ژیلتی تیز و تمیز لذت ببرید!

 

ژیلت و تیغ | تمیز کردن ژیلت | آموزشگاه آرایشگری | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

 

برای تمیز کردن تیغ از حوله یا دستمال استفاده نکنید! این کار باعث کند شدن و آلوده شدن ژیلت و تیغ میشود.برای تمیز کردن آنها استفاده از آب کافی است .

 

دقت کنــــــــید!!!

 

دقت داشته باشید همیشه وقتی که از ژیلت و تیغ استفاده می کنید پوست خود را بکشید!

انواع پوست را بشناسید؛پوست بعضی مناطق (صورت .گردن. زیر بغل و پشت زانوها) نرم و انعطاف پذیر است، به خاطر همین حرکت ژیلت و تیغ در این قسمت های مفصلی سخت تر است، چون پوست همزمان با آنها حرکت می کند.موقع اصلاح این مناطق ،بهتر است با دست دیگر پوست خود را بکشید .

ژیلت و تیغ | کشیدن پوست | آموزش رایگان آرایشگری | آقای خاص

قبل از استفاده از ژیلت و تیغ صورت یا بدنتان را در حمام به مدت طولانی خیس نکنید!

پوستی که بیش از حد خیس شده باشد و کمی متورم باشد آب را به راحتی جذب می کند و پوست نرم می شود و به راحتی آسیب میبیند. تنها یک یا دو دقیقه قبل از استفاده از تیغ صورت یا بدن خود را خیس کنید.

 

ژیلت و تیغ را هرگز با فشار روی پوستتان نکشید!

ژیلت زنانه طوری ساخته شده که به راحتی و با یک حرکت نرم روی پوست سُر بخورد .
و همینطور ژیلت مخصوص آقایان با دارا بودن قسمت صابونی به راحتی بر روی پوست میلغزد تا از بریدگی و آسیب احتمالی به پوست جلوگیری کند .

جهت حرکت ژیلت خیلی مهم نیست!

محصولات جدید ژیلت طوری طراحی شده اند که می توانید آن ها را در هر جهتی که راحت هستیدبکشید. هرچند به علت نامنظم بودن رشد مو و برای این که قسمت کاملاً تمیزشود، باید ژیلت را در جهات مختلفی بکشید.

 

یدک تیغ ژیلت تان را هر چند وقت یک بار عوض کنید!

امروزه تیغ های ژیلت دارای قابلیت تعویض سری یا همان یدک هستند که به راحتی امکان تعویض آن وجود دارد؛پس بهتر است تیغ ها را مرتب عوض کنید، چون تیغ های قدیمی و کند باعث سوزش و خراش پوست می شوند .

ژیلت و تیغ | یدک ژیلت | تعویض تیغ ؤیلت | آموزشگاه آرایشگری مردانه

ژیلت رادرست تمیز کنید!

برای تمیز کردن ژیلت از برس یا حوله استفاده نکنید، شستشوی ساده با آب کافی است. چون تیغش کند می شود و روکش ژیلت هم خراب می شود و به عنوان مثال تیغ ژیلت ونوس بریز بجای نوار صابونی دارای نوار ژله ای می باشد که به راحتی در آب حل میشود.

همه چیز را در استفاده از  ژیلت و تیغ بدانید …

موهای زائد بدن همیشه دردسرزا هستند و باید به نحوی از شر آن‌ ها خلاص شویم. اصلاح بدن با ژیلت و تیغ هم یکی از این روش‌ ها است که موهای زائد را از ریشه قطع می‌کند و پوست را صاف تحویل شما می‌دهد. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد اما همیشه سریع‌‌ترین و در دسترس‌ ترین و البته کم دردترین روش برای حذف موقت موهای زائد بدن استفاده از ژیلت و تیغ بوده است. اگر پوست حساسی دارید استفاده از ژیلت و تیغ می‌تواند بسیار دردناک و ناراحت کننده باشد و التهاب و قرمزی و زخم‌ های ناشی از آن تا روزها باقی بماند و علاوه بر آن رشد موها به داخل باعث ایجاد آسیب‌ های عمیق‌ تر و جدی‌ تری شود. اما با رعایت این نکات می‌توانید اصلاح موها را با ژیلت و تیغ ساده‌تر و با عوارض کمتری انجام دهید.

 

ژیلت و تیغ | آموزش اصلاح با تیغ | آموزشگاه آرایشگری مردانهژیلت و تیغ | آموزش پیرایش مردانه | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

 

اول موها و بدنتان را بشویید!

پوست خشک آسیب‌ پذیرتر است و اگر در اوایل حمام از تیغ استفاده کنید احتمال التهاب و زخم شدن پوست بیشتر خواهد شد علاوه بر این هنگام شستن بدن و موها با شامپو و صابون و تماس این مواد روی زخم‌های تازه می‌تواند دردناک‌تر هم باشد و تحریک پوست را بیشتر کند. پس ابتدا کار شستن بدن و موها را تمام کنید و وقتی پوست بدن و فولیکول‌های مو به اندازه کافی آب و رطوبت جذب کردند و نرم شدند کار اصلاح بدن را شروع کنید تا اصلاحی بی درد و بادوام‌تر داشته باشید .

همیشه از ژل یا کرم مخصوص اصلاح استفاده کنید!

بیشتر افراد هنگام اصلاح از صابون معمولی استفاده می‌کنند که باعث خشکی و تحریک بیشتر پوست می‌شود. اگر می‌خواهید اصلاحی راحت و بی‌درد و با کمترین عوارض جانبی داشته باشید بهتر است از ژل‌ های مخصوص این کار استفاده کنید. اکثر تیغ‌ های با کیفیت حاوی ژل و صابون نرم کننده پوست هستند که اصلاح را ساده می‌کند اما اگر خودتان از ژل‌ های مخصوص استفاده کنید عوارض ناشی از این کار بسیار کمتر خواهد شد .

از آب ولرم استفاده کنید!

حمام کردن با آب داغ لذت بخش است اما این کار پوست را خشک می‌کند و برای وقتی که می‌ خواهید اصلاح کنید اصلا مناسب نیست و شرایط پوست را بدتر می‌ کند. پس همیشه به خصوص وقتی که قصد اصلاح موهای بدن را دارید از آب داغ اجتناب کنید و با آب ولرم حمام کنید. حتی وقتی که به مرحله اصلاح رسیدید آب را خنک‌ تر کنید تا پوست شما سفت‌ تر شود و موها راست بایستند راحت‌ تر اصلاح شوند،در این شرایط رشد موها به داخل هم اتفاق نمی‌ افتد.

ژیلت و تیغ را زود به زود عوض کنید!

اصلاح کردن با تیغ و ژیلت کند دردناک است و احتمال التهاب و تحریک پوست را افزایش می‌ دهد پس به محض این که حس کردید تیغ یا ژیلت شما به تیزی قبل نیست باید آن را عوض کنید.هرچند کیفیت تیغ‌ ها و ژیلت‌ های اصلاح با هم تفاوت دارد و برخی از آنها یکبار مصرف هستند اما در بهترین حالت حداکثر پنج بار می‌توان از این وسایل استفاده کرد و پس از آن باید دور انداخته شوند. فراموش نکنید که تیغ‌ های کهنه نه تنها موها را خوب اصلاح نمی‌ کنند بلکه با استفاده از آن‌ها احتمال ابتلا به عفونت و باکتری هم افزایش می‌ یابد.

ژیلت و تیغ | کند شدن ژیلت | آموزشگاه پیرایش مردانه

بلافاصله بعد از اصلاح بدن مرطوب کننده بزنید!

پس از این که اصلاح خود را تمام کردید و از حمام خارج شدید بلافاصله و پیش از خشک شدن رطوبت پوست از مرطوب کننده استفاده کنید. مرطوب کننده‌ ای استفاده کنید که فاقد الکل و بو باشد و خود موجب تحریک پوست نشود چون در این حالت پوست در حساس‌ ترین وضعیت خود قرار دارد و به سرعت تحریک می‌شود و ممکن است دچار التهاب و قرمزی شود.

تیغ را در حمام نگه ندارید!ژیلت و تیغ | آموزشگاه آرایشگری مردان | دانلود رایگان

بیشتر افراد عادت دارند تیغ اصلاح خود را در حمام نگهداری کنند که ان کار کاملا اشتباه است چون نگهداری تیغ به خصوص تیغ خیس در محیط گرم و مرطوب حمام باعث پوسیدگی فلز آن و رشد باکتری روی آن می‌شود و عوارض بدی برای پوست شما خواهد داشت. پس از هربار اصلاح بدن تیغ را کاملا بشویید و با خود از حمام بیرون آورید، سشوار را سی ثانیه روی آن بگیرید تا کاملا خشک شود و تا استفاده بعدی در محلی خشک و خنک نگهداری کنید.

 

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص_زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور