چربی پوست و موی سر

چربی پوست و موی سر

چربی پوست و موی سر به عنوان یک مشکل فراگیر گریبانگیر افراد بسیاری از جامعه شده است و سوال اینجاست که این چربی چیست و چگونه ایجاد میشود؟

چربی بیش از حد و همچنین خشکی بیش از حد پوست سر باعث ریزش مو میشود،در بافت پوست سر “غدد سبابه” یا “فولیکول” وجود دارد که وظیفه ی آن تنظیم کردن میزان چربی موجود در پوست سر است که این کار را با تولید یک نوع چربی به نام “سبوم” انجام میدهد؛بنا به دلایلی که در ادامه به اشاره خواهیم کرد کارکرد فولیکول ها دچار اختلال شده و باعث چرب شدن پوست و موی سر میگردد .

چربی پوست و موی سر

 

پوست چرب | موی چرب | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

سشوار زدن!

سشوار زدن یا همان براشینگ در طولانی مدت اگر به صورت افراطی انجام پذیرد باعث چربی پوست و موی سر میشود.جالب است بدانید استفاده از اتوی مو نیز همین نتیجه را در بر خواهد داشت؛استفاده از این وسایل و ابزار باعث تحریک غدد سبابه شده و ترشح چربی یا سبوم را افزایش میدهد در نتیجه هرچه بیشتر از سشوار و اتو استفاده کنید موهایی براق تر و چرب تر خواهید داشت!

هورمون

 

چربی پوست و موی سر | هورمون های موثر در چاقی | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

هورمون ها به عنوان مهمترین عامل در این زمینه میباشند طوری که در دوران مختلف زندگی مانند دوران بلوغ،دوران بارداری و سایر زمان ها نقش بسیار زیادی در چرب شدن موها و تولید سبوم دارند.ولی جای نگرانی نیست،با گذر از این دوران ها و بازگشت به روال طبیعی زندگی هورمون ها به طور خودکار تنظیم شده و سطح چربی پوست سر به حالت طبیعی خود بازمیگردد .

استرس

استرس به طور کلی بر تمام بدن انسان تأثیر گذار است آن هم از نوع منفی.در این مورد فردی که استرس زیادی را متحمل میشود مطمئنا به تولید چربی پوست سر کمک فراوانی کرده و باعث چرب شدن بیش از حد و غیر عادی مو میشود.استرس هورمون آندروژن را تحت تأثیر منفی قرار داده و فعالیت فولیکول را زیاد میکند .

تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا چیست؟ تریکوتیلومانیا به معنای دست کاری وسواسی،غیر ارادی و بیش از حد موهاست!

این بیماری در هنگام عصبانیت و نداشتن اعتماد به نفس و همچنین خستگی تشدید شده و در نتیجه با دست زدن زیادی به موها باعث ترشح سبوم میگردد .

مشکل دیگری که در این مورد وجود دارد این است که با دست زدن زیاد به موها ممکن است دست های فرد آلوده و چرب باشد که با این کار تمام این مواد به موها انتقال پیدا میکند و در آخر شما موهایی چرب و آلوده خواهید داشت!

چربی پوست و موی سر

 

چربی پوست و موی سر | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص | موی چرب

شستشوی مو!

شستن بیش از اندازه مو باعث چرب شدن موها میشود! چرا؟

شستن روزانه موها و استفاده مکرر از شامپو نه تنها باعث تمیزی مو نمیشود بلکه تکرار این کار به مدت طولانی باعث هرچه بیشتر چرب شدن پوست و موی سر میشود.با این کار چربی طبیعی پوست سر از بین میرود و غدد سبابه مجبور به تولید بیش از حد سبوم یا چربی میشوند که همین موضوع باعث سردرگمی غدد تولید چربی شده و موها به مرور چرب و چرب تر میشوند .

 

آموزشگاه آرایشگری آقای خاص_با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور