پیش به سوی کاشت مو

پیش به سوی کاشت مو

مشخصات ظاهری مو
موی هر فرد دارای چندین مشخصه ظاهری است که در نمای موهای شخص، فرم طاسی وی، مدل آرایش مو و نیز در طراحی و برنامه ریزی برای کاشت مو و البته نتیجه حاصل از پیوند مو تأثیر به سزایی دارند.

این مشخصات ظاهری که در کاشت مو بسیار مهم می باشند عبارتند از:


1) رنگ مو: بلوند، قرمز، قهوهای، خاکستری و مشکی که هرکدام می توانند دارای سایه های گوناگون باشند. رنگ مو از نظر شدت و سایه رنگ میتواند در طول زندگی فرد تغییر نماید. با افزایش سن موهای فرد به صورت طبیعی ابتدا خاکستری و سپس کاملا سفید می شوند .


2) خصوصیات ژئومتریک مو: موی صاف، موی فر، موی موج ِ دار (مجعد) و موی وز.

کاشت مو | انواع مو | اموزشگاه ارایشگری | آموزشگاه آرایشگری در


3) قطر مو: خیلی نازک، ظریف، متوسط و ضخیم.
مشخصات ظاهری مو در میزان پُر نشان دادن ظاهری سر دارای اهمیت زیادی هستند خواه ریزش مو وجود داشته باشد خواه وجود نداشته باشد به عبارت دیگر وجود یک سر پُر از مو دلیل آن نمی شود که تعداد موهای فرد واقعا زیاد باشد.

برای مثال: یک سفید پوست بور اروپایی با موهای بلوند صاف نسبت به فرد سبزه آسیایی دارای موهای مشکی صاف ظاهراً دارای موهای کمتری است در حالیکه تراکم موها در هر سانتیمترمربع در فرد اول بیشتر از دومی می باشد. دلیل این مسئله بیشتر بودن قطر موها در شخص آسیایی است.

کاشت مو | اموزش ارایشگری | آرایشگر | درامد ارایشگر

همچنین هر اندازه موی یک شخص مجعدتر باشد پوشانندگی بیشتری ایجاد می کند. مثلا موی سیاه پوستان از تراکم کمتری نسبت به سفیدپوستان برخوردار است ولی چون مجعدتر می باشد لذا به نظر پرپشت تر می آید.

کاشت مو

عامل مهم دیگر در میزان پُر نشان داده شدن موی سر اختلاف رنگ بین رنگ مو و رنگ پوست است به طوری که هر چقدر رنگ پوست و رنگ مو به یکدیگر نزدیکتر باشند (مثلا موی مشکی با پوست سبزه یا موی بلوند با پوست بور) احساس پُری بیشتری در موی سر به وجود می آید زیرا پوست سر کمتر از لا به لای موها دیده می شود.


4) میزان چربی پوست سر نیز موجب تقسیم بندی مو به انواع معمولی، خشک و چرب شده است.

موی معمولی: براق، درخشان، نرم، انعطاف پذیر و دارای چربی معمولی است. روی این موها شوره مشاهده نشده و در پوست سر هم قرمزی و جوش وجود ندارد.

موهای چرب: بیشتر اوقات آغشته به چربی هستند. این موها فقط چند ساعت پس از استحمام وضعیت خوبی داشته و سپس موها به هم چسبیده و به شدت چرب و درخشان می شوند. پس از مدتی رسوبات چربی باعث مات شدن مو شده و نیز بوی خاصی از آنها به مشام میرسد. ممکن است روی پوست سر شوره، قرمزی و جوش دیده شود.

موی خشک: مات و کدر است و هنگام لمس کردن زبر، خشن و غیرقابل انعطاف می باشند.این موها به سختی شانه و برس زده شده و بسیار شکننده هستند.


5) مطلب دیگری که در مورد مو و البته کاشت مو اهمیت دارد جهت رشد مو (زاویه خروج آن از پوست) می باشد که در مناطق گوناگون سر متفاوت است. در قسمت خط موی جلوی سر، موها با زاویه حدود 30درجه رو به جلو رشد می کنند. هر چقدر موها در این خط به سمت طرفین (شقیقه ها) می روند زاویه خروج موها رو به جلو از 30 درجه کمتر شده و در ضمن جهت موها به سمت خارج تمایل پیدا می کند.

آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

کاشت مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص | آموزش ارایشگری

در نزدیکی شقیقه موها به سمت پایین تغییر جهت داده و در نواحی عقب تر زاویه آنها رو به سمت پشت سر گردش پیدا می کند. از خط موی جلوی سر که به سمت بالای سر می رویم جهت رشد موها همچنان رو به جلو است ولی به تدریج زاویه آنها از 30درجه بیشتر و به زاویه قائمه نزدیکتر می شود.

با ورود به منطقه فرق سر (ورتکس) نمای رشد موها به صورت گردبادی (گریز از مرکز) شده به صورتی که جهت آنها رو به خارج وحول یک محور بوده و در ضمن زاویه خروج آنها از پوست نیز کم می باشد .

در قسمت پشت سر؛ موها رو به پایین و با زاویه تقریبا خوابیده رشد می کنند. در هنگام کاشت مو در هر منطقه از سر بایستی زاویه خروج مو از پوست در آن قسمت تا حد امکان رعایت شود تا نتایج کاملا طبیعی به دست آید .

در صورت رعایت زاویه خروج موها از پوست، نتایج کاشت مو بسیار طبیعی جلوه خواهد کرد.

نکاتی جالب در مورد کاشت مو :

هر روز حدود یکصد تار موی سر به صورت طبیعی ریخته و تقریبا به همین تعداد وارد مرحله رشد می گردند. این موها معمولاً به صورت تعداد کمی مو در خلل و فرج شانه و برس و یا در زمان حمام گرفتن مشاهده می شوند. وقتی که تعداد این موها زیاد شوند غیر عادی تلقی شده و بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

در بهار و پاییز تعداد موهایی که به صورت طبیعی می ریزند مقداری افزایش پیدا کرده که اشکالی ندارد.

رشد موی سر انسان حدود 1-1/5 سانتیمتر در ماه است. سرعت رشد مو در خانم ها، در طول شب و در مقطع سنی 15 -30 سالگی سریعتر از آقایان، در طول روز و در سنین بالاتر است.

فولیکولهای مو قبل از تولد انسان (در اواخر ماه سوم زندگی داخل رحمی) ایجاد شده و لذا تعداد موهای سر پس از تولد افزایش پیدا نمی کند به عبارت دیگر پس از تولد موی جدید به وجود نمی آید.

تعداد فولیکولهای موی سر در زمان بلوغ به صورت طبیعی 100-200 عدد در هر سانتیمتر مربع (یعنی حدود یکصد هزار تار مو در پوست سر) می باشد. با پیر شدن و افزایش سن ضمن آنکه ریزش مو به صورت نرمال وجود دارد، به تدریج روند رشد موها کندتر شده و وضعیتی پیش می آید که هر کدام از موهای از دست رفته با یک تار موی جدید جایگزین نمی شود و به این ترتیب افراد مسن به تدریج دچار کم پشتی موی سر می شوند.

این وضعیت طبیعی تلقی شده و بیماری نیست و لذا کاری برای آن
نمی توان انجام داد.

تعداد تقریبی موهای بدن انسان پنج میلیون عدد است!

کاشت مو | تراکم مو | موی سر | اموزش اصلاح مو | هزینه آرایشگری

استحکام مو بسیار زیاد است به طوری که مجموعه موهای سر می توانند وزنی تا چندین تن را تحمل نمایند!


8) مو دارای خاصیت ارتجاعی است و میتوان تا حد معینی بدون اینکه پاره شود آن را کشید. اگر مو را خیس کنیم خاصیت ارتجاعی آن افزایش پیدا می کند. در هنگام خشکی هوا طول تار مو کاهش یافته و در صورت ایجاد رطوبت بر طول آن افزوده می گردد. از این خاصیت مو در ساخت رطوبت سنج استفاده می شود.

در هوای مرطوب مو به مقدار قابل ملاحظه ای (تا 25درصد) متورم می گردد.


9) مو تقریباً فساد ناپذیر بوده و قرنها در مقابل پوسیدگی مقاومت می کند. مو در مقابل اسیدها بسیار مقاوم بوده ولی مقاومت ناچیزی در برابر مواد قلیایی مانند آمونیاک دارد.

10) مو با مالش تولید الکتریسیته ساکن کرده (خصوصا اگر خشک باشد) و از سوی دیگر قابلیت ذخیره سازی الکتریسیته را هم دارد. چون الکتریسیته برای سلامت مو مضر است لذا بایستی با هر وسیله ممکن از تولید آن در مو جلوگیری کرد.


11) مو به سادگی مشتعل میشود!

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص_برترین آموزشگاه آرایشگری کشور