پوست ایده آل _ قسمت نهم

پوست ایده آل _ قسمت نهم

پوست ایده آل چگونه پوستی است؟

 

پوست شفاف و روشن …

ویژگی های پوست شفاف و روشن عبارت است از:

  1. نرم است و استحکام دارد
  2. روی هم رفته مرطوب است
  3. در خود روشنی دارد
  4. متابولیسم فعالی دارد
  5. احساس سر زندگی را در چهره نمایان می کند

پوست شفاف و صاف | ماساژ پوست صورت | آموزشگاه آرایشگری مردانه | پاک سازی پوست | پوست ایده آل

پوست ایده آل ، شفاف و روشن ؛جوانی و سلامتی را در چهره ی فرد پدیدار می کند همچنین تأثیر مواد آرایشی بر روی پوست را می افزاید . هر چند سلامتی جسمانی یکی از عواملی است که بر حالت پوست شما تأثیر می گذارد لیکن عوامل زیادی می توانند این شفافیت و روشنی پوست را در معرض خطر قرار دهند . مانند سلول های مرده باقی مانده بر سطح پوست که باعث ضخیم تر شدن آن می شود یا تیرگی و خشکی ناشی از پرتوهای اشعه ی فرابنفش یا استرس های ذهنی و یا کمبود خواب و رژیم غذایی نامتعادل .

در طول زندگی خود از استرس و فشارهای روانی دوری کنید و آگاهانه از ویتامین C در رژیم غذایی استفاده کنید .

با توجه به اصول و روش های مراقبت از پوست ضروری است که از پوست خود در مقابل اشعه ی فرابنفش و باد سسیستم تهویه هوا با کرم محافظت کنید و هفته ای یکی دو بار استحمام کنید و بخش زیر پوستی خود را با محلول سرم های پوستی تقویت کنید .

این روزها می توانید محصولات و مواد مخصوص روغن درمانی که جهت مراقبت از پوست استفاده می شوند را بیابید . محصولاتی که دارای رایحه های آرامش بخش می باشند را می توانید در اولویت فهرست خود قرار دهید .

سیگار کشیدن و استفاده از مشروبات الکلی باعث کاهش شفافیت پوست می شوند ، پس سعی کنید از استعمال آن ها دوری کنید زیرا برای سلامتی و زیبایی شما بسیار مضر می باشند .

 

پوست ایده آل گونه ها:

آیا زمانی که انگشتان خود را زیر چشم ها قرار می دهید احساس گرمی می کنید ؟

انگشتان خود را زیر چشم ها قرار دهید . دو مرتبه به کنار و داخل صورت بین بینی و برآمدگی های صورت حرکت دهید . اگر پس از انجام چنین کاری پوست شما گرما و حرارت را احساس کرد نشانه ی آن است که پوست شما از سلامتی کاملی برخوردار است . اگر اینگونه نبود به نظر می رسد روی پوست شما لایه ای ضخیمی از سلول های مرده وجود دارد رنگ ان کدر است و در معرض آسیب قرار دارد و از حالت پوست ایده آل خارج شده است. از علل اولیه ی آن است که بخش روپوست شما خشک و سوخت و ساز آن کند می باشد که باعث می شود بدن نتواند پوست اندازی کند .

پوست ایده آل | گونه | پاکسازی پوست | مراقبت تخصصی از پوست | ماساژ صورت | آموزشگاه آرایشگری

برای درمان مؤثر آن هفته ای یک یا دو بار با اسکراب صورت ، سلول های مرده را از روی صورت بزدایید و از محلول سرم های صورت جهت روشن و شفاف کردن صورت خود استفاده کنید و پوست خود را تمیز کنید .

علاوه بر آن غدد لنفاوی را ماساژ دهید تا مواد زاید را از بین ببرد و آب زیاد مصرف کنید تا جریان خون شما بهتر شود .

 

شش تکنیک برای ماساژ دادن پوست  و رسیدن به پوست ایده آل و مناسب:

حال شش روش ماساژ دادن که متخصصین و حرفه ای ها بکار می برند را با شما در میان می گذاریم . این روش ها را مدت چندین سال است که انجام می دهیم و نتیجه ی آنها را دیده ایم . هر حرکت یک معنای خاصی دارد پس به شما توصیه می کنم به جای اینکه دستور العمل ها را بدون دقت لازم انجام دهید در ابتدا موارد استعمال آنها را به خوبی بیاموزید .

هر چند زمانی که مردم اسم ماساژ را می شنوند بیاد حرکات دورانی دست ها و دیگر حرکات پیچیده می افتند اما تکنیک هایی که در اینجا ارائه شده اند بسیار ساده می باشند . حرکاتی همانند فشار دادن دست ها بر روی گونه ها یا پوشاندن صورت به وسیله دست ها به منظور گرم کردن آن اما به خاطر داشته باشید انجام این ماساژ ها و تمرکز بر روی بخش روپوست نمی تواند تأثیر آن چنانی بر پوست بگذارد .

ماساژ عمقی پوست | پوست ایده آل | ماساژ پوست | ماساژ صورت | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

باز هم می گویم ، خوب است به یاد داشته باشید که بخش روپوست شما بخش خارجی پوست شما را تشکیل می دهد و مراقبت از این بخش بدون توجه به قسمت زیرین آن هیچ گونه تأثیری بر زیبایی پوست نخواهد داشت .

رسیدن به پوست ایده آل کار آسانی است!!!

این موضوع دقیقاً همانند لباس پوشیدن شما می باشد . زمانی که ماهیچه های بدن شما روی فرم نباشد هر آنچه را که بپوشید مناسب اندامتان نخواهد بود اگر جرعه ای از آب را در دهان خود نگه دارید به راحتی آن فضا را پر میکند این جرعه ی آب در فضا باقی می ماند . و اگر قدرت بلعیدن را داشت باشید برای شما مفید می باشد به همین صورت اگر بخش زیرپوستی پوست شما در وضعیت و حالت مناسبی نباشد پوست نمی تواند مواد غذایی را در خود جذب کند . به همین علت است که رویکرد مراقبت از پوست مراقبتی مضاعف می باشد .

از یک طرف باید به بخش رو پوست بپردازید و از طرفی دیگر باید ماهیچه ها و بخش زیر پوست را تقویت کنید . ماساژ دادن باعث می شود که ماهیچه ها وبخش زیر پوست تقویت شوند . به این تکنیک ها به عنوان روشی برای بهتر شدن و بهبود یافتن قابلیت پوست خود بنگرید .

در ادامه و مقالات بعدی منتظر بیان روش ها و ماساژ های مناسب تقویت پوست رویی و زیرین باشید و با آگاهی کامل آن ها را انجام دهید و مطمئن باشید که با انجام درست این تمرینات و ماساژها به بهترین نتیجه خواهید رسید .

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص _ با اعطای مدرک بین المللی از سازمان فنی و حرفه ای کشور