پاک کننده های آرایشی _ قسمت پنجم

پاک کننده های آرایشی _ قسمت پنجم

پاک کننده های آرایشی گران قیمت!!!

هیچ سودی ندارد که مقدار زیادی پاک کننده های آرایشیگران قیمت در دست گرفته و کمد لوازم آرایشی خود را از پاک کننده های آرایشی مختلف و متنوع با هزینه های زیاد و گران قیمت بدون آنکه بدانیم کار هر کدام از این مواد چیست و چگونه باید از آنها استفاده کنیم داشته باشیم. از فایده ی مواد آرایشی که خریداری می کنید اطمینان حاصل نمایید و با توجه کامل شیوه ی صحیح و مناسب استفاده از آن را به کار برید، بخاطر بسپارید قبل از استفاده ی هر گونه مواد آرایشی آن را با دستان خود گرم کنید، چنین کاری کارایی آن را افزایش می دهد .

در این جا برخی از اساسی ترین پاک کننده های آرایشی که ما در روش چیزو ساکی استفاده می کنیم را مشاهده خواهید کرد، به این نکته توجه کنید که این مواد تنها یک مثال و نمونه می باشند و شایسته است که شما از مناسب ترین آنها که با پوستتان سازگار است استفاده کنید .

 پاک کننده های آرایشی و مراقبت بعد از آن …

معرفی پاک کننده های آرایشی و پاک کننده پوست

در این قسمت به معرفی مواد آرایشی پاک کننده پوست و لوسیون های مراقبت بعد از آن می پردازیم.با ما همراه باشید .

پاک کننده های آرایشی | راز جوانی | پوست صاف | ماساژ صورت

 

  • محلول پاک کننده ی آرایش:

مواد آرایشی اطراف چشم خود را به خوبی و با دقت زیاد پاک کنید. مواد سایه ی چشم و ریمل مژه و ابرو و همچنین سایر مواد آرایشی که استفاده می کنید باعث تیرگی و چروک پوست می شود.پس به سادگی با دستان خود پوستتان را تیره و چروکیده نکنید!

  • شیرپاک کن:

در این شیوه ی مراقبت از پوست ؛بیشتر به زدودن مواد آرایشی مورد استفاده قرار گرفته توجه شده است و شما باید نسبت به انتخاب شیرپاک کن دقت زیادی به خرج دهید . نوع کرمی مانند این مواد برای افراد سی سال به بالا بهتر است . در انتخاب شیر پاک کن دقت کنید .

  • مواد پاک کننده ی آرایشی صورت:

بدن انسان هر ۲۸ روز پوست اندازی می کند و پوست جدید می سازد  اما اگر متابولیسم بدن کند باشد سلول های مرده مدت بیشتری بر روی بدن و پوست باقی می مانند . با شستن بدن و صورت خود هفته ای یک یا دو بار به پوست خود کمک کنید تا از دست این سلول های مرده خلاص شود و پوست شما طراوت و شادابی خود را به سرعت به دست آورد .

  • لوسیون:

بخش کلیدی در پاک کننده های آرایشی و برنامه ی مراقبت از پوست؛ ماسک لوسیون برای صورت می باشد. بنابر این استفاده از لوسیون، آب و پارچه ی نخی معجزه آسا می باشد . لوسیون سطح پوست شما را تقویت می کند. سطح پوست نرم و لطیف می شود  اما آن را با تونر یا لوسیون خشک کننده پوست نباید اشتباه گرفت . اساسا دو نوع لوسیون وجود دارد: لوسیون مرطوب کننده و لوسیون درخشان کننده ، لوسیون ها معمولاً از ۸۰% آب و ۱۰% الکل تشکیل شده اند که ما بقی آن ترکیبی از عناصر مرطوب کننده و عوامل درمان کننده می باشد . بیشتر سفارش می کنم از لوسیونی استفاده کنید که میزان الکل آن بسیار کم یا اصلاً در آن وجود نداشته باشد .

  • سرم:

سرم مانند مکمل های تقویتی به داخل پوست شما نفوذ می کند و از درون به آن نیرو می بخشد و آن را تقویت می کند . سرم های زیادی در بازار موجود می باشد مانند سرم های درخشان کننده ، سرم های مرطوب کننده ، سرم ویتامین c و غیره .

سرمی را انتخاب کنید که با پوست شما سازگاری داشته و مورد نیاز آن باشد .

پاک کننده های آرایشی | آموزش اصلاح در منزل | پاکسازی صورت

 

  • کرم دور چشم:

پوست اطراف چشم ها همواره در معرض خشکی می باشند ، و ماهیچه های موجود اطراف چشم ها به خاطر فعالیت های روزانه و مستمر خسته می شوند . از این کرم برای سرزنده کردن و شاداب کردن این محیط از بدن استفاده کنید . به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین عواملی که شما را پیر تر یا جوان تر نشان می دهد چین و چروک های دور چشم می باشد .

این محصولات همانند در یا سرپوشی دیگر می باشد که بر روی مواد غذایی موجود در سرم گذاشته می شوند. اگر کرم در زودپز باشد در این صورت امولسیون همانند در شیشه ای دیگر می باشد . کرم یا امولسیون را بیشتر برای افراد سی سال به بالا توصیه می کنند زیرا هم قوی تر می باشد و هم باعث می شود تا از رطوبت بدن که در این سن زود از دست می رود جلوگیری کند .

پاک کننده های آرایشی | امولسیون | مراقبت از پوست | پاکسازی پوست | آموزش آرایشگری

 

 

 

  • کرم یا لوسیون ضد آفتاب:

دو نوع کرم و لوسیون ضد آفتاب وجود دارد ، نوع ملایم آن که به وسیله ی عناصر خاصی اشعه ی فرا بنفش را منعکس می کند و نوع دیگری وجود دارد که دارای عناصر جذب کننده اند که باعث عدم عبور این اشعه و رسیدن آن به سطح پوست می شود توصیه می کنم که هر روز از کرم و لوسیون های ضد آفتاب استفاده کنید . دقت کنید از کرم ضد آفتاب متناسب با پوست خود و دارای spf مناسب استفاده کنید.برای برخی از دوستان سوال پیش می آید که اس پی اف چیست؟

SPF نشان دهنده توانایی یک ضد آفتاب برای محافظت پوست شما است. مثلاً اگر پوست شما به قدری حساس باشد که تنها بتواند ۵ دقیقه نور آفتاب را تحمل کند و بعد از آن دچار سوختگی شود استفاه از یک ضد آفتاب که SPF آن برابر ۱۰ باشد مدت زمانی را که شما می توانید در برابر آفتاب بایستید ۱۰ برابر می کند .

 

آموزشگاه آرایشگری آقای خاص_با نظارت سازمان فنی و حرفه ای کشور