پاک کردن آرایش _ قسمت سیزدهم

پاک کردن آرایش _ قسمت سیزدهم

مراقبت های روزانه از پوست ، پاک کردن آرایش:

روش پاک کردن آرایش لب ها

 • برای پاک کردن آرایش لب یک طرف گوشه ی دهان را محکم بگیرید و به بالا بکشید . از لب بالا با باقیمانده ی لایه ها رژ لب و دیگر مواد آرایشی را پاک کنید از هر یک از لب ها این کار از بیرون به سمت داخل انجام دهید .
 • همان طوری که لب هایتان را بالا کشیده اید . این کار را بر روی لب پایینی تکرار کنید . هر بار از بیرون به درون لایه ها را بکشید ؛ با در نظر گرفتن فرم لب ها به دقت مواد آرایشی را پاک کنید .

پاک کردن رژ لب | پاک کردن آرایش لب | ماساژ عمقی پوست | آموزش پاکسازی پوست

پاک کردن آرایش صورت

پس از اینکه آرایش چشم ها و لب هایتان را کاملاً پاک کردید ، زمان آن رسیده است که صورت خود را تمیز کنید . توجه داشته باشید که در ابتدا باید آرایش صورت خود را پاک کنید . مالش دادن آخرین کاریست که باید بر روی پوست خود انجام بدهید . پس از پاک کردن آرایش خود به مالیدن پوست خود ادامه دهید . آرایش خود را با آرامی با دستان با حرکاتی به سمت بیرون و بالا پاک کنید ، با انگشتان خود پوست را بکشید تا سطح وسیع تری را بر صورت ایجاد کنید .

چنین کاری به شما کمک می کند تا آرایش را از منافذ صورت بدون فشار دادن پوست پاک کنید .

 

پاک کردن آرایش با استفاده از شیر پاک کن مناسب:

اگر نمی دانید که از کدام نوع شیر پاک کن استفاده کنید . پیشنهاد می کنیم از پاک کننده های کرمی یا امولسیونی استفاده کنید ، زیرا آنها گزینه ی استرس زایی برای پوست شما نمی باشند .

ماساژ و شستشوی صورت با شیر پاک کن:

 1. به مقدار یک سکه کرم شیرپاک را در دست خود قرار دهید و بگذارید کمی گرم شود . کرم را بر پنج نقطه ی مختلف بر صورت خود قرار دهید : گونه ها ، پیشانی ، بینی و چانه .
 2. کرمی را که بر روی چانه قرار دادید به طرف هر دو گوش خود بمالید . زمانی که به گوش ها رسیدید با نوک انگشتان خود حفره های پشت گوش را فشار دهید .
 3. دستان خود را در دو طرف بینی خود قرار داده و کف دست ها را محکم به سمت بیرون بکشید .
 4. دست های خود را در کنار گوشه های چشم ها قرار داده و به سمت گیج گاه خود بکشید تا کرم کاملاً پخش شود این کار را به سمت بالا انجام دهید .
 5. دست ها را در مقابل هم قرار داده و از نوک بینی به سمت پیشانی بکشید .
 6. کرمی را که بر وسط پیشانی قرار داده اید را به سمت بیرون بمالید .
 7. دست ها را در مقابل هم قرار داده و از پیشانی به سمت پایین (نوک بینی) بکشید .
 8. به آرامی دو طرف بینی را پاک کنید .
 9. با دقت باله های بینی خود را چندین بار با انگشتان خود به سمت بالا و پایین بمالید .
 10. انگشتان خود را به سمت بالا در اطراف سوراخ های بینی حرکت دهید .
 11. به آرامی دستان خود را زیر بینی فشار دهید و به سمت دهان بکشید .
 12. در آخر ، گوشه های دهان را محکم به سمت بالا بکشید .
 13. گوش ها را پاک کنید و سپس دست خود را با دستمال کاغذی پاک نمایید .
 14. مراحل ۳ تا ۱۳ را سه مرتبه تکرار کنید و در آخر صورت خود را با گاز مرطوب(خیس) پاک کنید .

 

شستن صورت و گوش ها

مشاهده شده که بیشتر افراد صورت خود را به طور عمودی می شویند یعنی هنگام شستن صورت دست ها را به سمت بالا و پایین حرکت می دهند چنین کاری باعث می شود تا قسمت های خارجی صورت همانند گیج گاه شسته نشده باقی بماند و فشارهای رو به پایین دست ها به تدریج باعث ایجاد سست شدن و افتادگی صورت می شود . صورت خود را با حرکت های دورانی و دایره ای شکل بشویید انگار که صورت شما کروی شکل باشد .

شستن صورت | پاک کردن آرایش صورت | آموزشگاه آرایشگریمردانه آقای خاص

 

شست و شو با آب خالی کفایت می کند . زمانی که مایلید پس از عرق کردن صورت خود را با صابون بشویید با دستان خود کف بسازید و پس از شستن صورت با کف آن را با آب ولرم بشویید .

همانطور که به شست و شوی صورت خود اهمیت می دهید به گوش های خود هم توجه لازم را داشته باشید . گوش های خشک با پوستی کدر چهره ی شما را پیر نشان می دهد .

شستن صورت:

 1. به اندازه ی کافی کف یا اسکراب درست کنید و سپس آن را بر گونه ها پیشانی ، بینی ، و چانه ی خود قرار دهید .
 2. از مرکز صورت به سمت بیرون تا رستنگاه مو ، صورت را به حالت دورانی و حرکات دایره ای شکل و به آرامی بشویید ، دقت داشته باشید مالیدن و ساییدن به پوست آسیب می رساند .
 3. برای خشک کردن صورت به جای کشیدن و مالیدن حوله به صورت آن را به آرامی بر پوست فشار دهید طوری که رطوبت اضافه ی آن توسط حوله گرفته شود .

ماساژ دادن گوش ها

 1. گوش ها ی شما بخشی از صورت شما می باشند . آنها را هم باید بشویید و ماساژ بدهید . در ابتدا لاله های گوش را به سمت پایین بکشید .
 2. سپس وسط گوش های خود را بگیرید و به طرف بیرون بکشید .
 3. بالای گوش های خود را بگیرید و به طور اریب به سمت بالا بکشید . چنین کاری باعث بهتر شدن رنگ پوست می شود.

ماساژ گوش | پاک کردن آرایش | رنگ گوش | آرایشگاه آقای خاص

لایه برداری با اسکراب صورت:

خوب است حداقل هفته ای یک مرتبه با اسکراب پوست صورت خود را لایه برداری کنیم . ذرات موجود در اسکراب صورت سلول های مرده و کثیف را از پوست می زدایند و به پوست درخشندگی بیشتری می دهند . با انجام این کار،پوست ؛ لوسیون و دیگر مواد آرایشی را بهتر جذب می کنند . اگر احساس می کنید دانه های اسکراب سوزش آور هستند اسکراب را با همان مقدار صابون مخصوص صورت مخلوط کنید و با آب ولرم آن را یکدست نمایید سپس استفاده کنید .

برای ایجاد یک مخلوط متعادل ، صابون و اسکراب صورت را به اندازه ی مساوی با هم مخلوط کرده و چند قطره آب ولرم به آن اضافه کنید ، سپس آنها را به هم بزنید تا خوب کف کنند . به آرامی صورت خود را با آن بشویید تا سلول های مرده ی پوست شما را از بین ببرد .

 

ماسک سه دقیقه ای لوسیون!!!

اگر بر روی تکه کاغذی آب بپاشید ، قطرات آب بر روی کاغذ می مانند ، سپس به تدریج بخار می شوند و کاغذ خشک و چروکیده می شود . اما اگر حوله ی نم داری را برای مدت کمی روی کاغذ قرار دهید ، به تدریج کاغذ آب را به خود جذب می کند ولی چروکیده نمی شود . همین وضعیت در مورد پوست شما هم صدق میکند که ضخامت آن یک صدم اینچ می باشد . اگر میخواهید پوست شما عناصر فعال موجود در لوسیون را جذب خود کند با گاز یا پارچه ی نخی نم دار این امکان را به لوسیون بدهید تا در پوست شما فرو برود انجام چنین کاری صدها مرتبه بهتر از اسپری کردن یا نم دار کردن خالی لوسیون بر صورت می باشد.

بهترین موضوع در مورد ماسک لوسیون آن است که ساخت آن بسیار ساده می باشد . تنها یک تکه گاز یا پارچه نخی را با آب خیس کنید آن را به یک چهارم مقدار لوسیون آغشته کنید و به مدت سه دقیقه بر روی پوست قرار بدهید . تنها به آب ، لوسیون ، گاز یا پارچه ی نخی و سه دقیقه زمان نیازمند هستید .

پاک کردن آرایش صورت …

می توانید از گاز با هر اندازه و حجمی که در دست شماست استفاده کنید .

پاک کردن آرایش | پاک کردن صورت | تمیز کردن آرایش | آموزش اصلاح مو

گاز را به دو قسمت تقسیم می کنیم و پس از اینکه آنها را با آب و لوسیون به خوبی مرطوب کردیم آنها را به چند لایه نازک تبدیل می کنیم و بر صورت خود قرار می دهیم

ساخت ماسک های خانگی با صرفه تر می باشد زیرا نیازی ندارید تا مواد زیادی را برای ساخت آن صرف کنید . قرار دادن لوسیون بر روی گاز یا پارچه ی نم دار لوسیون را رقیق نمی کند بلکه تنها آن را به خوبی بر پارچه پخش می کند و به جذب آن توسط پوست کمک شایانی می کند .

با تسکین دادن و مرطوب کردن پوست توسط ماسک لوسیون ، می توانید بافت آن را بهبود بخشیده و بی درنگ آن را نرم کنید . به همین دلیل است که می گوییم تأثیر ماسک لوسیون به اندازه ی محلول سرم پوست می باشد .

 

آموزش حرفه ای پیرایش مردانه _ آموزشگاه آقای خاص _ با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور