ویژگی های پوست _ قسمت هفتم

ویژگی های پوست _ قسمت هفتم

پوست صاف و زیبا

به طور شگفت انگیزی بسیاری از مردم نمی دانند و مطمئن نیستند که پوست سالم و زیبا چه خصوصیاتی دارد . در پاسخ به این سؤال ما معیارهایی را برای ویژگی های پوست زیبا تعیین کردیم . این معیارها بر اساس تجربیات به دست آمده ی ما از روزهایی است که در صنعت مواد آرایشی بهداشتی مشغول بکار بودیم . این معیارها را پنج ویژگی پوست زیبا می نامیم .

هر روز صبح به محض اینکه از خواب بیدار می شوید ، به آینه نگاه کنید تا صورت خود را بررسی کنید که که آیا گونه هایتان خشک شده اند؟ آیا پوستتان شفافیت و درخشندگی خود را از دست داده است ؟ آیا زیر چشمانتان چروک افتاده است ؟ همزمان دقت کنید که چگونه می توانید خود را زیباتر جلوه دهید .چنین کاری به شما کمک می کند تا آیده ی روشنی از حالت پوستی که می خواهید داشته باشید را به دست بیاورید این کار بهتر از آن است که بطور اتفاقی شیوه های مختلفی را بر روی پوست خود امتحان کنید .

 

ویژگی های پوست ، ویژگی های پوست زیبا، پوست صاف ، لطافت پوست

پنج ویژگی پوسـت زیبا عبارتند از:

 • خشک نبودن
 • نرم بودن
 • استحکام داشتن
 • انعطاف پذیر بودن
 • رنگ شفاف داشتن

پوست ایده آل آن است که تمام این ویژگی ها را داشته باشد .

با این سیستم ارزیابی پنج نکته ای ، تنها کاری که باید انجام دهید آن است که تشخیص دهید کدام قسمت از پوست شما نیاز به مراقبت بیشتری دارد و به سوی متعادل کردن این پنج ویژگی پیش بروید . در اینجاست که باید هم به روپوست و هم به زیرپوست توجه لازم را داشته باشید .

نرمی و استحکام اساساً با مراقبت از بخش روپوست به دست می آید ، در حالی که با مراقبت از بخش زیرپوست می توانید انعطاف پذیری ، رطوبت و شفافی را بدست آورید .

ویژگی های پوست ، ویژگی پوست زیبا ، پوست شاداب، پوست لطیف | مراقبت از پوست

ویژگی های پوست مرطوب

پوست مرطوب،پوستی است که:

 • میزان رطوبت و چربی در آن متعادل باشد .
 • دارای بافتی مخمل گونه و نرم باشد .
 • در صورت فشار دادن حالتی ارتجاعی داشته باشد .
 • روشن و شفاف باشد .

در خشک سالی ، زمین آنچنان خشک می شود که آب بر روی آن جریان پیدا می کند . ولی زمانی که در آن کشت شد و آن را آبیاری کردند ، زمین نرم ، غنی و آماده ی جذب آب می شود . به همین صورت زمانی که پوست را خوب مرطوب کنیم، نرم و صاف می شود و آمادگی بیشتری برای جذب موادی که برای مراقبت از پوست استفاده می شود از خود نشان می دهد .

 

ویژگی های پوست خشک

نشانه ی تشنه بودن پوست به رطوبت آن است؛یعنی این که یا پوست حالتی روغنی دارد یا پوست در اطراف دهان و چشمانتان پوسته پوسته می شود یا رنگ چهره ی شما کدر است و یا اینکه مواد آرایشی بر روی آن به خوبی قرار نمی گیرد .

اگر پی بردید که پوست شما هر یک از این حالت ها را داشته باشد باید بر روی مرطوب کردن پوستتان توجه کنید نه آنکه چربی را از پوست خود بزدایید .

برای ایجاد چنین حالتی ، ماسک های لوسیون ، ماساژ دادن با آب ، سرم های مرطوب کننده و کرم های ناب و تمام عیار می توانند به شما کمک شایانی بکنند .

به علاوه خشکی باعث ایجاد چین و چروک می شود . با مالیدن کرم های مخصوص در اطراف چشم ها، از خشک شدن آن قسمت جلوگیری کنید ، زیرا این محیط همیشه در معرض خشکی قرار می گیرد .

ویژگی های پوست ، ویژگی های پوست خشک ، پوست خشک

ویژگی های گونه های مرطوب

آیا کف دست هایتان به گونه هایتان می چسبند ؟

دست هایتان را محکم به گونه هایتان فشار دهید در حالی که انگشتان شست دست ها در گودی پشت لاله های گوش قرار بگیرند . به آرامی دست های خود را از روی گونه های خود بلند کنید . اگر احساس کردید که گونه های شما به کف دستانتان چسبیده است ، پوست شما مرطوب می باشد . اشخاصی که رطوبت کافی بر پوستشان موجود نمی باشد اغلب پوستی نازک دارند و در معرض خشکی می باشند و پوست اطراف دهان و چشمانشان حالتی پودر زده یا پوسته پوسته شده است .

 

ویژگی های پوست نرم

ویژگی های پوست نرم عبارت است از :

 • لطیف بودن
 • داشتن بافتی مسطح
 • مواد آرایشی را به خوبی نگه دارد
 • کمی چربی تولید کند
 • متابولیسم فعالی داشته باشد

پوست نرم و لطیف با بافت عالی توسط متابولیسم فعال بدن و جایگزین شدن سلول های زنده به جای سلول های مرده به وجود می آید . اگر پوست شما پیوسته با سلول های مرده زبر و زخیم شده باشد ، اگر تولید چربی پوست شما خیلی زیاد باشد ، امید کمی به داشتن پوستی زیبا می رود .

اولین اولویت در داشتن پوستی نرم و لطیف آن است که اطمینان پیدا کنید هیچ گونه کثیفی منافذ پوست را نمی گیرد ، هم چون پیشانی ، چانه ، و لبه ها یا باله های بینی .

بازگرداندن و متعادل کردن پوست کلیدی اساسی برای متعادل کردن ترشحات و تولید چربی می باشد . برخی از راه های مؤثر آن است که یا از ماسک های لوسیون استفاده کنید و یا سرم های مرطوب کننده را بر روی قسمت هایی که منافذ آنجا به راحتی مسدود می شوند ، بریزید . همچنین می توانید برای کمک به تسریع سیکل پوست اندازی از اسکارب یا ماسک صورت هفته ای دو یا سه مرتبه استفاده کنید .

ویژگی های پوست ، پوست زیبا ، پوست صاف، اسکارب

کم بود خواب ، استرس، و رژیم غذایی نامتعادل می توانند عواملی برای تولید چربی زیاد شوند . سعی کنید که آرامش ذهن و جسم خود را حفظ کنید و از رژیم نامتعادل برای مراقبت از پوست و سلامتی خود استفاده نکنید!!!

از مجموعه مقالات مراقبت از پوست به روش چیزو ساکی .

 

آموزش آرایشگری مردانه آقای خاص _ آموزش به همراه اعطای مدرک بین المللی