مواد آرایشی _ قسمت چهارم

مواد آرایشی _ قسمت چهارم

بیش از حد از مواد آرایشی استفاده نکنید

با غربی شدن رژیم غذایی اکثر کشورها مرض چاقی در آنها رو به افزایش می باشد . در نتیجه امروزه حتی جوانان از بیماری هایی همانند فشار خون بالا و تصلب شرایین رنج می برند که زمانی تنها افراد بزرگسال دچار آن می شدند . نکته ی این امر کجاست؟ مواد آرایشی که در حال خفه کردن پوست شما می باشد!!!

بسیاری از افراد نمی دانند که استفاده بیش از حد از لوازم و مواد آرایشی می تواند به پوست آسیب برساند ، حال وقتی به افرادی که تا کنون با آنها برخورد کرده ایم که دچار مشکلات پوستی بوده اند می اندیشیم می بینم اغلب آنها چنین عادتی را داشته اند که: پوست آنها وضعیت و حالت پوست یک فرد چاق را داشت که همین طور هم بود!

استفاده بیش از حد از مواد آرایشی | مواد آرایشی | لوازم آرایش | آموزشگاه ارایشگری مردانه

استفاده ی بیش از اندازه از مواد آرایشی باعث ایجاد عوارض پوستی می شود . به این نکته توجه کنید: فرد فکر می کند که باید کاری را انجام بدهد و از کرم های گران قیمت استفاده می کند که باعث آسیب رساندن بیش از حد به توانایی طبیعی پوست جهت تمیز کردن خودش می شود .

برای جلوگیری از چنین کاری به مردم تأکید می کنم که مراقب پوست خود باشند و قبل از اینکه هر گونه مواد آرایشی را استفاده کند پوست خود را لمس کنند. پوست خود را در آینه به خوبی بررسی کنید و مواد آرایشی را که به آن نیاز دارید با دقت انتخاب و استفاده کنید با انجام چنین کار از دچار شدن به بیماری های روز مره ی پوست جلوگیری کرده اید.

یک مثال بسیار جالب:برای مثال اگر پوست شما خشک باشد،برای برطرف کردن آن احتمالا از کرم استفاده می کنید! اما پس از مشاهده ی دقیق پی خواهید برد که پوست شما به رطوبت نیاز دارد نه چربی!!!

در ابتدا باید پوست را به وسیله ی لوسیون و یا سرم به خوبی مرطوب کنید و سپس کرم را به صورت بمالید .

به این روش فکر کنید : در این شیوه پوست شما همانند پوسته ی درخت پژمرده شده است که می خواهید آن را با انباشته کردن از کود بهبود بخشید . در عوض اولین کاری که باید انجام بدهید آن است که به آن درخت خوب آب دهید و راهی را برای نفوذ مواد غذایی به زمین ایجاد کنید . درباره ی پوست هم همینطور می باشد!!!

مواد آرایشی | پوست خشک | مراقبت از انواع پوست | آموزش روش چیزو ساکی

مواد آرایشی بهداشتی که جهت مراقبت از پوست استفاده می شوند حکم غذای پوست را دارند به همین خاطر به شما توصیه می کنم مراقب باشید بیش از حد پوستتان پرخوری نکند!

همانند شخصی که قبلاً چاق بوده و هم اکنون مقدار زیادی وزن کم کرده است و اعتماد بنفس تازه و آزادی حرکت و سبکی را حس می کند . پوست هم زمانی که دیگر زیر مواد آرایشی مدفون نشود احساس بهتری خواهد کرد .

غذا و آب؛پوست را در مدت سه ماه تغییر خواهند داد

امروزه رژیم گرفتن بسیار رایج شده است ، اما ما بر این باوریم که اگر می خواهید زیبا شوید باید غذا بخورید ؛ به هر حال بدن انسان از غذا و آبی تشکیل شده است که روزانه آن را مصرف می کنیم . نمی توانید به امید داشتن پوستی زیبا از مواد آرایش گران قیمت استفاده کنید و در کنار آن هله هوله بخورید طبق مطالعات انجام شده در علم تغذیه، سلول های بدن هر سه ماه یک بار نو می شوند ، عملاً وعده های روزانه ی غذایی شماست که آینده بدنتان را می سازد.

توصیه ی ما: هر روز سعی کنید ویتامین و مواد معدنی غنی موجود در سبزی و میوه جات و همچنین حبوبات و لبنیات به همراه پروتئین ها و مواد غذایی فیبر دار را مصرف کنید همچنین یک و نیم لیتر آب را طی یک شبانه روز مصرف کنید .

نکته ی کلیدی آن است که به شیوه ی متعادل غذا بخورید تا اینکه یک نوع غذا همانند گوشت و نان را یکباره مصرف کنید . تعادل تغذیه ای نیز برای سوزاندان کالری که از طریق نان و گوشت وارد بدن می شود لازم می باشد .

رژیم غذایی | مواد غذایی مناسب برای پوست | آموزش مراقبت از پوست | نگهداری از پوست

فهرست کوتاهی از ابزار و مواد آرایشی

سبک کیو ساکی نیازی به هیچ ابزار خاصی ندارد . بر اساس تجربه ی ما استفاده ی دائم از مواد گران قیمتی که تنها در برخی از فروشگاه ها پیدا می شود بسیار دشوار می باشد .

از طرف دیگر مواد ارزان قیمت که همیشه در دسترس می باشند را می توان هر روز بدون اندیشه و مشاوره ی آنچنانی استفاده کرد و برای سلامتی ذهن شما به همان اندازه ای که جسم شما نیاز دارد مفید می باشد .

آنچه که لازم است در انجام این روش در دسترس شما باشد: برخی مواد و وسایلی است که روزانه در خانه استفاده می شوند همانند: گوش پاک کن ، پوشش پلاستیکی ، کلاه استحمام و غیره تنها مورد استثناء دستمال های نخی مربع شکل می باشد. با وجود اینکه دستمال های نخی به طور گسترده ای در داروخانه یافت می شود ، تنها دستمال نخی ۱۰۰% طبیعی می تواند در ماسک صورت لوسیونی که ما تجویز می کنیم کاربرد داشته باشد و بهتر آن است که از دستمال های نخی ضخیم استفاده کنید تا بتوانید آنها را به چند لایه تبدیل کنید .

 

ابزار

  • دستمال نخی :

دستمال نخی یا پنبه ای برای ساختن ماسک صورت ضروری می باشد و شیوه ی ساختن آن را در مقالات بعدی آموزش خواهیم داد. دستمال های نخی برای پاک کردن و تمیز کردن صورت بسیار مفید می باشد .

  • حوله:

هیچ یک از شیوه های مراقبت از پوست بدون داشتن و استفاده کردن از حوله و کیسه ی حمام کامل نخواهد شد . از صد در صد نخی یا پنبه ای بودن آنها اطمینان حاصل کنید . کاربرد آنها را در مقالات بعدی مشاهده خواهید کرد .

  • یخ یا بسته ی یخی:

یخ یکی از مورد نیاز ترین عناصر مورد استفاده در شیوه ای خاص می باشد که بعد ها به آن اشاره خواهیم کرد.توصیه می کنیم از قالب های مکعبی شکل یخ استفاده کنید .

  • پوشش پلاستیکی :

می توانید صورت و دست های خود را با پوشش پلاستیکی بپوشانید تا محیط سونا مانندی را برای آنها به وجود بیاورید چنین کاری باعث بهبود سلامتی و همچنین درخشندگی پوست شما می شود . از پوشش پلاستیکی ضخیم استفاده کنید تا چسبندگی خوبی داشته باشد .

  • کلاه استحمام :

با قرار دادن کلاه استحمام بر روی صورت و ایجاد دو سوراخ بر روی آنها ؟ برای تنفس می توانید همان محیط سونا مانندی که توسط پوشش پلاستیکی ایجاد کردید را برای صورتتان نیز به وجود بیاورید .

  • بطری آزمایشگاهی :

اینگونه بطری ها در داروخانه ها و یا فروشگاه های وسایل پزشکی یا آزمایشگاهی یافت می شود . این بطری را برای ماساژ دادن با آب استفاده می کنیم .

  • دست ها و انگشتان شما :

آخرین و بهترین ابزار انگشتان و دست های شما می باشد . از آنها می توانید برای شستن و ماساژ دادن صورت و همچنین پی بردن به نیاز پوستتان استفاده کنید . می توانید از دست هایتان برای گرم کردن، کرم زدن ، سرم زدن و مرطوب کردن صورتتان استفاده کنید . همان طوری که مشاهده خواهید کرد دستان شما این قدرت را دارند تا پوست آسیب دیده و ضعیف را التیام ببخشدو باید از تمام این قدرت استفاده کرد.

مراقبت از پوست | مواد آرایشی | آموزشگاه آرایشگری مردانه | آموزشگاه آرایشگری مردانه | آرایش غلیظ

با ادامه ی این مجموعه مقالات با ما همراه باشید تا به راز های ساده و باور نکردنی این روش پی ببرید …

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص _ برترین آموزشگاه آرایشگری مردانه در ایران _ زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور