مزایا و معایب آرایشگری مردانه

مزایا و معایب آرایشگری مردانه

مزایا و معایب آرایشگری مردانه …

اگر میخواهید مزایا و معایب آرایشگری مردانه را بدانید با ما همراه باشید …

کار آرایشگری معمولا به صورت تمام وقت است. در برخی زمان های سال مانند اعیاد تا ساعات طولانی حتی در شب ها و تعطیلات نیز آرایشگرها باید کار کنند. البته افرادی که خود سالن زیبایی و آرایشگاه دارند، تعیین ساعت کاری بر عهده خودشان است .

آرایشگری شغل سختی است!

بیشتر کسانی که دوست دارند آرایشگر شوند و به این کار علاقه‌ مند هستند؛ با این مانع رو برو می‌شوند که آیا ما می‌ توانیم این کار را یاد بگیریم و به ‌خوبی انجام دهیم؟

به شما اطمینان می‌دهم با اینکه شاید این شغل از نظر خیلی افراد شغل سختی به نظر آید اما واقعیت این است که اگر شما این کار را دوست داشته باشید و به آن علاقه ‌مند باشید فقط باکمی دقت و توجه  و به‌سادگی در مدت بسیار کوتاهی می‌توانید این مهارت را بیاموزید و با اصول کسب‌وکار می توانید به ‌سرعت به درآمد دلخواهتان برسید.

مزایا و معایب آرایشگری مردانه | آشنایی با شغل آرایشگری

 

این نکته را به یاد داشته باشید با آموزش صحیح، به ‌روز همچنین با یاد گرفتن اصول ارتباط با مشتری آرایشگری یکی از پردرآمدترین مشاغل دنیاست.

 

آرایشگری ذاتی است!

تصور خیلی از افراد این است که آرایشگری هنری ذاتی است، البته باید بدانید هیچ هنری نیست که انسان نتواند به ‌طور اکتسابی آن را به دست آورد؛ در مورد آرایشگری هم این اصل وجود دارد همان‌طور که آرایشگران امروز از بدو تولد آرایشگر نبوده‌اند و یا در زمان قدیم به روش استاد و شاگردی و در مدت ‌زمان طولانی این هنر را آموخته‌ اند یا به ‌صورت حرفه‌ای از طریق شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های آرایشگری همچنین مشاهده فیلم‌های حرفه‌ای به‌ سرعت توانسته ‌اند آرایشگر ماهری شوند، بنابراین اطمینان داشته باشید که این هنر اکتسابی است و شما هم می‌توانید آرایشگر حرفه‌ای شوید.

 

درآمد آرایشگری کم است!

مزایا و معایب آرایشگری مردانه | درامد شغل آرایشگری | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

تفکر بعضی از افراد این است که درآمد یک آرایشگر چندان زیاد نیست! اما باید به شما اطمینان دهم که این افراد اشتباه فکر می‌کنند. شما در این شغل علاوه بر داشتن مهارت آرایشگری باید مهارت جذب و برخورد با مشتری را هم بیاموزید و کاری کنید که مشتری تحت هیچ شرایطی سراغ رقبای شما نرود بنابراین هم باید کیفیت انجام کارتان عالی باشد و ماهر باشید هم اینکه اصول مشتری مداری را بدانید؛ آن زمان است که درآمدی در این کار وجود دارد که حتی تصور آن را هم نمی‌توانید بکنید.

 

من برای انجام این کار سرمایه ندارم!

نکته قابل‌توجهی که خیلی از افراد نمی‌دانند این است که شغل آرایشگری به نسبت درآمد فوق‌ العاده بالایی که دارد به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد؛ به همین دلیل است کسانی که در این حرفه آموزش می‌بینند به‌سرعت و به ‌راحتی می‌توانند آرایشگاه تاسیس کنند و شروع به کسب درآمد کنند و صاحب کسب ‌وکار پرسودی شوند.

مزایا و معایب شغل آرایشگریمزایا و معایب آرایشگری مردانه

 

بهای آموزش زیاد است!

این جمله را  بارها  و بارها شنیده‌ام که بهای آموزش زیاد است و ما پول ‌نداریم که بابت آموزش بدهیم، فرض کنید همین الآن یکی از دوستانتان به شما زنگ می ‌زند و می‌گوید قصد داریم برای مسافرت و گردش چند روز به خارج از شهر برویم، از زیر سنگ هم که شده پول جور می‌کنید تا شما هم همراه آن‌ها بروید اما زمانی که صحبت از پرداخت پول برای آموزش و کسب مهارتی که می‌توان از طریق آن‌ یک‌عمر کسب درآمد کرد افراد می‌گویند ما پول‌ نداریم، به افرادی که دنبال این هستند که این حرفه را به‌صورت رایگان یاد بگیرند؛ این نکته را بگویم که پنیر مجانی فقط در تله‌موش پیدا می‌شود، هر کاری بهایی دارد و تا بهاء آن را پرداخت نکنید نمی‌توانید از آن بهره لازم را ببرید .

برخلاف خیلی از شغل‌ها این شغل هرروز دست‌خوش تغییرات است هرروز مدل جدید و سبکی نو پس اگر دنبال یک شغل با درآمد بالا هستید، باید ارزش کار خودتان را بدانید و آموزش حرفه‌ای و به ‌روز ببینید.

 

رسیدن به درآمد بالا زمان ‌بر است!

اگر میخواهید از مزایا و معایب آرایشگری مردانه بدانید توجه به درآمد این شغل بسیار مهم است.

 

مزایا و معایب آرایشگری مردانه | آموزش آرایشگری رایگان

رسیدن به درآمد بالا یکی از دغدغه‌های افرادی است که پا به این شغل می‌گذارند، آنچه ما به افراد می‌آموزیم علاوه بر مهارت حرفه‌ای آرایشگری مهارت جذب مشتری و بازاریابی این شغل است چیزی که حاصل تجربه چندین و چندساله حضور ما در این شغل همچنین برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های متعددی و برخورد با افراد بسیار زیادی است، اگر آنچه را که می‌آموزید اجرایی کنید به شما اطمینان می‌دهم ظرف مدت ‌زمان کمتر از ۶ ماه به درآمد رؤیایی در این شغل می‌رسید.

 

 مشکلات بیمه ای این صنف چیست؟

یک مورد دیگر در دانستن مزایا و معایب آرایشگری مردانه که باید به آن اشاره کرد؛بیمه میباشد!در حال حاضر هزینه پرداخت حق بیمه آرایشگران مردانه زیاد است و همان مبلغی که در شهر تهران تصویب می شود برای همه شهرها اجرا می شود. این موضوع عادلانه نیست. این حرفه، جوان پسند است آرایشگران هنگامی که چند سالی در جوانی کار کردند از این شغل خارج می شوند و به اصطلاح خودشان را بازنشسته می‌کنند درست آن هنگامی که فرزندانشان ازدواج کرده اند و به درآمد بیشتری نیاز دارند، درآمد ناچیزی به دست می آورند. اکثر افرادی که پروانه کسب دارند جزء  بیمه های حرف و مشاغل آزاد محسوب می شوند و پرداخت هزینه بیمه با دستمزد اندک از این شغل برای آنها نمی صرفد. من به همه کارفرمایان توصیه می کنم که همه کارگرانی را که وارد این شغل می شوند، از همان ابتدا بیمه کنند.

به تازگی با خبر شده ایم که شغل آرایشگری جزء مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفته است.برای مطلع شدن از صحت این موضوع به مراکز بیمه واقع در شهر خود مراجعه فرمایید .

مزایا و معایب آرایشگری مردانه | بیمه آرایشگران | آموزشگاه آرایشگری مردانه | مزایای آرایشگری

میزان درآمد آرایشگرها در برخی از کشورهای جهان :

آمریکا – متوسط درآمد این شغل ساعتی ۱۰٫۸۲ دلار (برای همه مشاغل ساعتی ۱۶٫۲۷ دلار) در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، درآمد سالانه آرایشگران ۲۳٫۱۵۰ دلار بوده است .

انگلستان – متوسط درآمد سالانه این شغل برای افراد آموزش دیده بین ۲۱٫۵۰۰ تا۳۰٫۵۰۰  دلار و برای افراد بسیار متخصص بسته به نوع کار و محل سالن خود۴۶٫۰۰۰  دلار یا بیشتر می باشد .

استرالیا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۳۱٫۲۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد .

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص_زیر نظر مستقیم سازمان فنی و حرفه ای کشور