مراقبت های روزانه از پوست _ قسمت دوازدهم

مراقبت های روزانه از پوست _ قسمت دوازدهم

مراقبت های روزانه از پوست : برخی افراد پول های هنگفتی را در سالن های زیبایی برای از بین بردن چین و چروک خرج می کنند اما شما می توانید همان نتیجه را با پرداخت مقدار ناچیزی از آن هزینه به دست آورید .

محافظت در صبح ، هدف شما آن است که پوست خود را از خطرهای جدی که در طول روز در کمین نشسته اند محافظت کنید مانند: اشعه ی فرابنفش ، تهویه های هوایی ، دود سیگار ، دود ماشین ها و خودرو ها و بسیاری چیزهای دیگر . کار خود را با برسی کردن صورت در آینه و پی بردن به احتیاجات آن آغاز کنید سپس برنامه ی روزانه ی خود را بررسی کنید . آیا می خواهید از خانه خارج شوید؟ یا اینکه می خواهید در اتاقی که دارای تهویه ی هوایی است دراز بکشید بر طبق آنچه می خواهید در طول روز انجام بدهید یا محلی که می خواهید به آنجا بروید نوع مواد آرایشی بهداشتی خود را انتخاب کنید .

مراقبت های روزانه از پوست | پکسازی پوست | تاثیر آلودگی هوا بر پوست | آموزش مراقبت از پوست | ماساژ صورت | چیزوساکی | آموزشگاه
پس از آن ، به شما توصیه می کنیم پیش از اینکه مواد آرایشی را بر روی پوست خود استفاده کنید آن را با دستان خود گرم کنید . پوست شما مواد گرم محافظتی را خیلی بهتر جذب می کند . و به ماندگاری طولانی مواد آرایشی مورد استفاده بر پوست شما کمک می کند .

ادامه مجموعه مقالات مراقبت از پوست …

مراقبت های روزانه از پوست ؛ مراقبت های صبحگاهی از پوست …

۱٫ شست و شو :

روش کاربردی ما آن است که تنها صورت را با آب ولرم بشویید . اگر مایلید از صابون صورت استفاده کنید با آن خوب کف درست کنید و صورت خود را با کف صابون بپوشانید نه اینکه صابون را مستقیم روی پوست بمالید، سپس تمام صورت را با آب بشویید .

۲٫ لوسیون :

استفاده از لوسیون به وسیله ی دست ها خوب است، اما ماسک لوسیون تنها درسه دقیقه پوست شما را طراوت می بخشد .

۳٫ محلول سرم پوست :

بر اساس شرایط پوست شما هر نوع سرمی که می خواهید می توانید استفاده کنید. ما پیشنهاد می کنیم از محلول های غلیظ جهت نفوذ به بخش زیر پوستی استفاده کنید .

۴٫ کرم امولسیون :

امولسیون و کرم از مواد مغذی که برای پوست خود استفاده کرده اید محافظت می کند . قبل از استفاده آنها را با دستان خود خوب گرم کنید .

۵٫ ماده اولیه :

ماده اولیه مناسب را برای برنامه ی روزانه خود انتخاب کنید، مانند ضد آفتاب ها یا درخشان کننده ها. این ماده می تواند کرم غلیظ یا امولسیون رقیق باشد .

۶٫ پی :

به افراد سی سال به بالا سفارش می کنیم از مایع پی استفاده کنند . با استفاده دقیق از این مایع بر روی پوست خود می توانید از مواد آرایشی حتی در تابستان بدون هیچ نگرانی استفاده کنید .

مراقبت های روزانه از پوست | پاکسازی صورت | مراقبت از پوست | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

درمان در شب ، شب زمانی است که باید از پوست خسته ی خود پرستاری کرد!!!

در ابتدا تمام مواد آرایشی روی پوست خود را به وسیله ی پنبه یا دستمال نخی یا گاز استریل پاک کنید . پوست خود را با لوسیون تقویت کنید . با محلول سرم به آن مواد غذایی برسانید و در آخر با استفاده از کرم  های امولسیون از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری کنید .
به خاطر بسپارید که این روش های اصلی را با توجهی خاص انجام بدهید . همچنین شستن صورت با اسکراب هفته ای یک بار برای زدودن لایه ی رویین پوست ، استفاده از بسته های درخشان کننده ی صورت در روزهایی که ساعت ها را در مقابل نور شدید خورشید سپری می کنید از جمله ی این روش های اساسی می باشند .
توجهی را که شب هنگام به پوست خود دارید در صبح روز بعد نتیجه ی فوق العاده ای را خواهد داشت . از رفتن به تختخواب بدون پاک کردن مواد آرایشی از صورت خودداری کنید .

مراقبت های روزانه از پوست ؛ روش مراقبت های شبانه

۱٫ پاک کردن پوست :

اگر بیش از سی سال سن دارید از شیر پاک کن های کرم مانند استفاده کنید . ابتدا مواد آرایشی چشم ها و رژ لب را با پاک کننده ی مواد آرایشی تمیز کنید .

۲٫ شست و شو :

زمانی که کاملاٌ مواد آرایشی صورت خود را پاک کردید ، شست و شو با آب ولرم کافی می باشد ، اما اگر می خواهید از صابون صورت استفاده کنید اول خوب آن را کفی کنید .

۳٫ اسکراب :

لایه رویین پوست و سلول های مرده آن را با اسکارب تقریبا هر ده روز بر طرف کنید تا رنگ پوست شما درخشان شود .

۴٫ لوسیون :

ماسک های معمولی لوسیون کار خود را انجام می دهند ، اما برای ایجاد رطوبت بیشتر ماسک را با پوشش پلاستیکی بپوشانید . انجام چنین کاری به جذب محلول سرم که در مرحله بعد از آن استفاده می کنید کمک شایانی خواهد کرد .

۵٫ محلول سرم :

آیا پوست شما خشک است و به رطوبت نیاز دارد؟ نیاز پوست خود را بررسی کنید و از محلول سرم مناسب مورد نیاز استفاده کنید .

۶٫ امولسیون کرم :

مواد تغذیه ی مورد استفاده ی پوست خود را با امولسیون یا کرم به وسیله ی برجستگی انگشتان و کف دستان خود به خوبی بپوشانید .

مراقبت های روزانه از پوست | مراقبت شبانه از پوست | پاکسازی پوست | آموزشگاه آرایشگری مردانه

مراقبت های روزانه از پوست ؛ پاک کردن مواد آرایشی “چشم ها و لب ها”

بیشتر افرادی که پوست اطراف چشم ها یا دهانشان کدر یا خط افتاده است صورت خود را به خوبی پاک نمی کنند .

باید توجه خاصی به برطرف کردن مواد آرایشی رنگی همانند سایه چشم ها و رژ لب ها کنید . زیرا عدم پاک کردن کامل آنها باعث تجمع رنگ دانه ها در بافت های پوست می شود . قبل از اینکه پوست خود را به طور کامل تمیز کنید همیشه به وسیله ی پاک کننده های مواد آرایشی این قسمت ها را به خوبی و کامل تمیز کنید اگر سی دقیقه را برای آرایش خود سپری می کنید سی دقیقه را هم برای پاک کردن آن اختصاص دهید . باید با چنین فکر و ذهنیتی زمان خود را سپری کنید .

اگر از موادی استفاده می کنید که دارای ذرات اکلیل و درخشان می باشند و به سختی پاک می شوند پس باید توجه بیشتری را در پاک کردن آنها کنید . با پاک کردن چشم ها و لب ها در ابتدا ، شستن تمام صورت کاری بسیار آسان تر خواهد بود .

مواد مورد نیاز جهت مراقبت های روزانه از پوست :

۱٫ یک پارچه ی نخی یا گاز مربعی شکل را خیس کنید . سپس به آرامی با قرار دادن آن در میان دستانتان آب اضافی موجود در آن را بچکانید .
۲٫ گاز را به پنج لایه تقسیم کنید .
۳٫ گاز مربعی شکل را تا زده و به صورت مثلث در بیاورید و آن را در امتداد پلک پایینی خود قراردهید .
۴٫ یک لایه ی دیگر را بین انگشتان خود محکم بگیرید و مواد آرایش پلک بالایی را پاک کنید . برای هر چشم از دو لایه استفاده کنید .
۵٫ ریمل را با گوش پاک کن از روی مژه های خود پاک کنید و بر روی ورقه ی پایینی که در دست گرفته اید بکشید . ابروها را هم به همین صورت تمیز کنید .
۶٫ در آخر با کشیدن پوست گیجگاه لایه ی زیرین را به داخل و بیرون حرکت دهید تا باقیمانده ی مواد آرایشی برطرف شود .

مراقبت های روزانه از پوست | پاک کردن چشم | پاکسازی دور چشم | آموزش حرفه ای آرایشگری مردانه | مستر خاص

مراقبت های روزانه از پوست را جدی بگیرید و به فکر سلامت این عضو مهم باشید .

 

آموزشگاه حرفه ای آقای خاص _ با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور _ حرفه ای شو