مراقبت از پوست _ قسمت اول

مراقبت از پوست _ قسمت اول

مراقبت از پوست به روش چیزو ساکی

مهمترین اصل در مراقبت از پوست به روش چیزو ساکی آن است که پوست خود را بشناسید و خود شما بر اساس حالت وضعیت پوستتان از آن مراقبت کنید .

به منظور انجام چنین کاری باید از دستان خود به خوبی استفاده کنید . دستان شما مهمترین ابزار می باشد . آنها می توانند حالت پوست شما همانند حسگر ارزیابی کنند و چین و چروک پوست شما را همانند یک اتو برطرف کنند . دست های شما همچنین می توانند پوست منقبض شده تان را گرم کنند و آن را تسکین دهند . تأثیر هر نوع محصولی که برای مراقبت از پوست استفاده می شود به طور زیادی بسته به شیوه کاربرد و استفاده آن دارد .

مراقبت از پوست | نگهداری از پوست | استفاده از لوازم آرایشی | آقای خاص

همه چیز بسته به چگونه استفاده کردن از وسایل آرایشی دارد نه آنچه که استفاده می کنید ، چون که چگونگی استفاده از آنها پوست شما را دگرگون می کند؛خواه شما یک محصول آرایشی ۱ دلاری را استفاده کنید یا یک محصول ۱۰۰۰ دلاری ، همه آنها به استفاده شما بستگی دارد!

 

به نکته ی زیر توجه کنید:

برای یک خانم توجیه پذیر نیست که از پاک کننده ی قوی برای خلاصی از شر چربی هایی که بر روی پوستش پس از شست و شو با آب و صابون باقی مانده استفاده نماید . او متحمل هزینه ی کرم های گران قیمت برای درمان پوست آسیب پذیر خود به علت شستشوی زیاد می شود تا خشکی پوست خود را برطرف کند .هر چه فرد بیشتر خود را وقف مراقبت از پوست کند، تمایل بیشتری به استفاده از محصولات آرایشی قوی جدید از خود نشان می دهد، در نتیجه به پوست خود آسیب بیشتر می رساند .

مراقبت از پوست | پاکسازی پوست | آموزش پاکسازی پوست | آموزشگاه فنی حرفه ای

خواه از شوینده ها استفاده کنید یا از کرم های گران قیمت ، وسایل آرایش جهت زیبا کردن پوست استفاده می شوند .امّا اگر به طور صحیح مصرف نشوند  به پوست آسیب می رسانند . به عنوان آخرین صحبت می خواهم بگویم که فقط شما و تنها خود شما هستید که باید به پوست خود اهمیت داده و از آن مراقبت کنید .

 

مراقبت از پوست

اصول و مبانی بکارگیری روش چیزو ساکی در مراقبت از پوست:

نگران چین و چروک و لکه های صورت خود نباشید . همه ی آن بسته به وضع صورت شما دارد . درخشش پوست شما نشان دهنده ی اهمیت دادن شما به پوستتان می باشد لطفا قدر این نعمت الهی را بدانید و با تمام وجود از آن نگهداری و مراقبت کنید .

بیشـــترین استـفاده را از محصولات آرایشی بهداشتی داشته باشید .

توجه و دیدگاه این روش درباره ی شیوه ی مراقب از پوست به این گونه است، مشتریان می گویند : « چرا قبلاً به فکر آن نبودم ؟» یا «چه ایده ی جالبی!» اما تنها کاری که انجام می دهیم اضافه کردن چند روش به تکنیک های کاملاً معمولی و پیش پا افتاده می باشد که می تواند در رسیدن به نتیجه ی مطلوب تر شما را یاری کند .

محصولاتی را که ما از آنها برای مراقبت از پوست استفاده می کنیم هیچ گونه ویژگی خاصی را ندارند و تنها چگونگی استفاده از آنها متفاوت می باشد .

برای مثال:به جای استفاده ی مستقیم از لوسیون بر روی پوست چند قطره از این مایع را بر روی یک پارچه ی مرطوب  مربعی شکل می ریزم و آن را بر روی صورتم قرار می دهم .

مراقبت از پوست | پاکسازی پوست | نحوه استفاده | لوسون

ارزان ترین نوع لوسیون می تواند کار گران قیمت ترین آن را برای شما انجام دهد به شرطی که به این روش برای استفاده ی ماسک صورت از لوسیون استفاده شود .

همچنین اسکراب صورت که بسیاری از مردم بخاطر سوزش آور بودنش از آن دوری می کنند با یک فرمول ساده که دو برابر مؤثر تر می باشد می توان از آن استفاده کرد . یعنی مخلوط کردن آن با صابون و آب ولرم ، جهت شستشوی صورت .

به خاطر همین است که به مردم توصیه می کنیم نه تنها پول خود بلکه توجه و مراقبت خود را صرف پوستشان کنند .

همچنین به شما توصیه می کنیم که بیشترین استفاده را از دستان و انگشتانتان ببرید . حرارت دادن پوست به وسیله ی دست هایتان بهتر از دستگاه های حرارت دهنده می تواند حرارت را به داخل پوست شما انتقال دهد و تأثیر ان دو برابر و حتی سه برابر خواهد بود .

شما می توانید با پوشاندن صورت به وسیله دست ها و گرم کردن آن باعث شوید تا پوست صورتتان به طور شگفت انگیزی صاف شود . این کار سبب می شود تا پوست مواد آرایشی را بهترجذب نموده همچنین خون در رگ ها به صهولت جریان یابد. ضمناً شما میتوانید با کمی ماساژ چین و چروک صورتتان را نیز از بین ببرید.

مراقبت از پوست | آموزش آرایش صحیح | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

از طبیعت غافل نشوید!!!

این ها روش ها و تکنیک های بسیار ارزانی می باشند که حتی لازم نیست برای استفاده از آنها یک سکه هم خرج کنید .

از آنجایی که محصولات آرایشی و زیبایی امروزی پیشرفته و سریع عمل کننده می باشند ، در صورتی که با بی دقتی از آنها استفاده شود مزیت و حسن آنها هدر می رود . پس توصیه ما به شما آن است که تمام وجود خود را وقف استفاده از ذره ذره محصولات آرایشی نکنید بلکه با شناخت طبیعت و نوع پوست خود بهترین و سازگارترین محصولات آرایشی و مراقبت را تهیه کنید و با به کارگیری روش های کاربردی که در این مطلب و مقاله های آینده به آنها اشاره خواهیم کرد از آنه استفاده ی صحیح کنید .

دقت کنید،استفاده از شیوه های معمولی به صورت روزانه و با علاقه و حوصله برای از بین بردن لکه های صورت یا تقویت نمودن گونه ها ، خیلی بهتر از خرج کردن بی مورد پولتان جهت خرید محصولات و مواد آرایشی می باشد . با انجام این کار شما می توانید زیبایی را با تمام وجود حس کنید .

با دنبال کردن ادامه مقالات دانسته های خود در مورد پوست و زیبایی را به روز کنید .

 

مراقبت از پوست | زیبایی | روش چیزوساکی | روش مراقبت از پوست | آموزش مراقبت از پوست

آموزش حرفه ای پیرایش مردانه _ آموزشگاه آرایشگری آقای خاص _ زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور