مراقبت از پوست _ قسمت سوم

مراقبت از پوست _ قسمت سوم

در ادامه ی مجموعه مقالات مراقبت از پوست با ما همراه باشید …

تنها وسایلی که به برای استفاده از روش چیزو ساکی جهت مراقبت و پاکسازی پوست به آنها نیاز دارید پارچه نخی پوشش پلاستیکی یخ و چند وسیله ی آرایشی اساسی می باشد و البته پرکاربرد ترین ابزار کف دست ها و انگشتان شما می باشد .

کار خود را تنها با صرف روزانه پنج دقیقه جهت مراقبت از پوست و آرام کردن احساسات خود صرف کنید . احساس خواهید کرد ذهن و بدن شما بیشتر و عمیق تر از بودن در یک سالن زیبایی گران قیمت لطیف و آرام می شود .

وسواس زیاد به پوست آسیب می رساند

همیشه این حرف را به کسانی که به زیبایی و استفاده از وسایل ارایشی وسواس زیادی دارند بارها و بارها تکرار کرده ایم؛اگر می خواهید پوستی نرم و لطیف داشته باشید این شهامت را به خرج بدهید که از وسایل و مواد آرایشی کمتر استفاده کنید.

پوست | مراقبت از پوست | چیزو ساکی | آموزش اصلاح در منزل | آسیب پوست | بهترین

جالب است بدانید در ژاپن شستن صورت آن هم دوبار در روز ، یکبار با ماده ی تمیز کننده و یکبار هم با صابون مخصوص صورت عادت و عرف مردم است!!!

منظور ما از وسواس به خرج ندادن آن است که مراقبت افراط گونه و بیش از حد به شما آسیب می رساند . پوست انسان به خاطر سیستم زیستی مجهز به مکانیسم تمیز کننده ی خودکار می باشد و توجه بیش از حد به پوست تنها باعث ضعیف تر شدن این توانایی می شود .

البته مراقبت های اساسی از پوست لازم و ضروری می باشد . برای مثال حفاظت از پوست در مقابل اشعه ی فرابنفش قبل از خارج شدن از خانه یا خنک کردن پوست با لوسیون پس از ورزش کردن و تعریق بسیار مهم می باشد . اما شستن صورت آن هم چند بار پشت سر هم تنها بخاطر داشتن پوستی چرب یا استفاده از کرم های گران قیمت به خاطر داشتن پوستی خشک ، تنها به پوست شما آسیب می رساند .

اگر واقعا پوست شما نیاز به مراقبت دارد هم اکنون وقت آن می باشد بنشینید و نگاهی دقیق همانند یک پزشک به پوست بیندازید تا به درستی تشخیص بدهید پوستتان به چه چیزهایی نیاز دارد و به چه چیزهایی نیاز ندارد . هر چند،افرادی که دارای مشکلات پوستی می باشد تلاش می کند هر گونه درمانی را امتحان کنند اما باید لحظه ای را تأمل کنند!

آخرین و بهترین شیوه ی مراقبت از پوستی را که ما شما را به آن توصیه می کنیم «اسکین فستینگ» یعنی عدم استفاده از هر نوع ماده ی آرایشی است .

اساس این شیوه بسیار ساده می باشد،هیچ کاری نکنید!! منظور ما آن نیست که در قبال پوست خود کوتاهی و اهمال بورزید بلکه یک روز در هفته تصمیم بگیرید کارید نکنید جز اینکه صورت خود را با آب خالی بشویید این کار باعث می شود تا حالت طبیعی پوست شما دوباره سرزنده شود و پوست شما سلامتی و شادابی خود را دوباره به دست آورد .

شستشو صورت | شست و شوی صورت | مراقبت از پوست | پوست | زیبایی | آموزشگاه

به طور خلاصه این روش بهترین راه برای رهایی از این اعتیاد به مواد آرایی می باشد که امروزه زنان و مردان بی شماری را قربانی خود کرده است . همانطور که تا کنون متوجه شدید اصول مراقبت از پوست به طور باور نکردنی بسیار ساده می باشد . لزومی ندارد که از یک رژیم غذایی استفاد کنید زیرا طولانی تر از آن است که بتوانید از آن استفاده کنید .

سعی کنید جعبه ی آرایش خود را بررسی و محتویات آن را فهرست کنید . متوجه خواهید شد که می توانید پول خود را برای خرید مواد آرایشی مورد نیاز خود بهتر خرج کنید تا اینکه یک سری وسایل و مواد در هم و برهم غیر ضروری رابخرید!

از دستمال کتانی بیاموزید

آیا تا کنون توجه کرده اید که چرا نوزاد کوچک پوست نرم و لطیفی دارد؟

زیرا پوست نوزاد هرگز در معرض اشعه ی فرا بنفش یا خشکی قرار نگرفته است . دقیقا همانند یک دستمال سفید گلدوزی شده ی کتانی می باشد . دستمال های نو کتانی آمارزده و بی لکه می باشند . هیچ کجای آن نخ نخ نمی باشد . این حالت دقیقا همانند طراوت و انعطاف پذیری پوست نوزاد می باشد . پس از شست و شو و خشک کردن زیاد سفیدی دستمال کتانی کم کم مات می شود و از بین می رود همچنین بخاطر استفاده ی زیاد لکه دار و چرک می شود .

پوست | نرم و لطیف | پاک کردن پوست | آموزش آرایشگری | دستمال کتان | آقای خاص

وضعیت و حالت آن دستمال کتانی بستگی به طرز استفاده و مراقبت دارنده ی آن دستمال دارد . اگر دارنده ی دستمال با ملایمت آن را بشوید و از اینکه رنگ دستمال زرد می شود ناراحت شود و زمانی که چروک می شود آن را اتو کند و از دستمال کتانی به خوبی مراقبت کند برای مدت طولانی تمیز می ماند و می تواند از آن استفاده کند از طرفی دیگر اگر در مورد آن دستمال اهمال کند و به خاطر اینکه لکه دار شده مچاله شده در گوشه ای رهایش کند؛دستمال دیگر نمی تواند زیبایی و نرمی اولیه خود را به دست آورد .

شیوه ی مراقبت از پوست بسیار شبیه شیوه مراقبت از دستمال کتانی می باشد . زیرا به هر حال پوست انسان هم نوعی بافت می باشد .

 

می توانید لکه های قهوه ای صورت را با “سرم ویتامین c” برطرف کنید.چین و چروک های صورت را با “مرطوب کردن” و کش و قوس دادن آنها از بین ببرید و پوست خود را زمانی که کدر و تیره می شود آن را با “مایع تمیز کننده” جلا بدهید .

با نرمی راسخ به این شیوه می توانید برای سال ها ی بسیاری از عمر خود پوستی تمییز و باطراوت همانند یک دستمال کتانی کاملاً نو داشته باشید.برای مقایسه ی بیشتر:رفتن به سالن های زیبایی و انجام معالجه های فشرده همانند آن است که دستمال خود را به یک خشک شویی گران قیمت ببرید!!!

 

توصیه ی ما برای پوست شما :

اگر می خواهید پوست شما برای همیشه زیبا بماند همانند دارایی ها و ثروت خود از آن مراقبت کنید .

منتظر قسمت های بعدی سری مقالات مراقبت از پوست آقای خاص باشید .

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص _ بهترین آموزشگاه آرایشگری ایران _ با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور