مراقبت از لایه های پوست _ قسمت ششم

مراقبت از لایه های پوست _ قسمت ششم

لایه های پوست و تکنیک های ماساژ دادن صورت:

فشار دادن و لمس کردن پوست با انگشتان و کف دست ها به آرامی یا قرار دادن دست ها بر روی صورت می تواند تأثیر شگرفی بر روی لایه های پوست صورت شما داشته باشد .

به تمام لایه ها و بافت پوست خود رسیدگی کنید!!!

زیباترین گل تنها بخشی از وجود خود را نمایان می کند شکوفه ی گل بسیار زیباست زیرا ریشه های آن در خاک رشد می کند و آب و مواد غذایی را با تمام نیرو و توانایی خود به بالای گل منتقل می کند .

لایه های پوست و بدن ما هم تنها بخشی از آن قابل رؤیت می باشد و هر آنچه که در بافت زیرین پوست رخ می دهد به همان اندازه ای که در روی پوست می توانیم مشاهده کنیم حیاتی می باشد .

لایه های پوست | ماساژ بافت پوست | ماساژ عمقی بافت | آموزش آرایشگری

لایه های پوست

اگر بخواهیم با دقت بیشتر صحبت کنیم پوست انسان از دو قسمت روپوست و زیر پوست تشکیل شده است . آنچه را که به آن پوست می گوییم همان بخش روپوست می باشد که قابل رؤیت است زیر پوست یا پوست حقیقی آن لایه ای است که روپوست بر آن قرار گرفته است به این قسمت همانند ریشه های گل می باشند فیبرهای موجود در لایه ی زیر پوستی آن و مواد غذایی را به سطح پوست می رسانند تا حالت ارتجاعی و انعطافی پوست حفظ شود .

زمانی که جوان هستیم ، فیبرهای سالم پوست می توانند مقدار زیادی آب و مواد غذایی را درون خود نگه دارند اما با افزایش سن این ساختار فیبری چروکیده می شود پس از آن پوست ما در معرض خشکی و عدم نارسانایی مواد غذایی قرار می گیرد و حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری خود را از دست داده و پوست نازک و ظریف می گردد . این فرآیند باعث ایجاد چین و چروک و لکه های پوستی می شود .

سرم های آب رسان باعث می شوند پوست شما دچار چنین حالتی نشود؛آنها به اعماق پوست شما نفوذ می کنند تا پوست را تقویت کنند پس اگر سی سالگی را پشت سر گذاشته اید به شما توصیه می کنم که حتما از سرم  آبرسان پوست به طور مرتب استفاده کنید .

مراقبت از لایه ی رویین پوست آن هم زمانی که چین وچروک ها بر روی صورتتان پیدا شد ، کافی نمی باشد. بگذارید پوست را از لایه ی بیرونی به لایه ی درونی بررسی کنیم .

 

مـــراقــبـت از لایـــه هـای پــــوسـت

  قسمت روپوست:

روپوست بخش رویین و بیرونی پوست می باشد. اگر به این لایه توجه کاملی نداشته باشید نرمی و استحکام پوست که ویژگی های بافتی برای محافظت از پوست می باشند از بین خواهند رفت. با استفاده ی مرتب از ماسک لوسیون و برطرف کردن سلول های مرده ی سطح رویین؛محافظت در مقابل اشعه ی فرابنفش و شست و شوی صحیح از پوست خود به خوبی مراقبت کنید .

 قسمت زیرپوست:

بین دو لایه روپوست و زیر پوست بخش تقاطعی روپوست زیر پوست قرار دارد که زیر آن غشای میانی پوست قرار دارد .

غشای میانی ، جوانی پوست شما را شکل می دهد . سرم باعث سرزنده شدن غشای میانی فرسوده می شود .

سرم را از لایه ی رویین نه لایه زیرین می رود تا ساختار فیزیکی که (کالجن) و (الشین) ساخته شده است را فربه تر و شاداب تر کند .

لایه های پوست | محافظت از پوست | پاکسازی پوست | پوست صورت | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

 

ساختار لایه های پوست

 1. غدد تعرق
 2. غشر رویی
 3. بشره
 4. بخش تقاطعی روپوست زیرپوست
 5. غشای میانی
 6. الشین
 7. کالجن
 8. غدد چربی

پوست ما اساسا از دو بخش روپوست و زیرپوست تشکیل شده است که بخش های تقاطعی در میان آنها این دو لایه را به هم متصل می کند سلول های پیر و فرسوده لایه ی روپوست به بالا می روند تا قشر رویی پوست را تشکیل دهند . این لایه را باید هفته ای یک بار از روی بدن بزداییم .

 

نگاه کنید ، لمس کنید ، سؤال کنید

اولین قدم برای دستیابی به پوستی زیبا آن است که صورت خود را خوب بشناسید . به همان اندازه که پوست شما بی عیب و نقص می باشد ، مسلماً صورت شما اگر بدشکلی یا ژولیده باشد ، به دیگران این مفهوم را القا می کند که در جایی عیب و نقصی وجود دارد .

سه روش اساسی برای خود بررسی کردن صورت

نگاه کردن!

لمس کردن!

سؤال کردن!

این سه روش را عادت روزانه خود کنید!!!

در ابتدا در آیینه  صورت خود را برای یافتن هر گونه ژولیدگی یا بدشکلی بررسی کنید . اگر متوجه شدید که گوشی چشم راست شما پایین تر از گوشه ی چشم چپ شما می باشد سمت راست صورت شما ژولیدگی و افتادگی دارد .

لایه های پوست | مراقبت از پوست | بررسی لایه های پوست | پاکسازی پوست | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

با آگاهی و کامل و تلاش مداوم به منقبض کردن و سفت کردن عضلات سمت راست با حرکات جویدنی کمک کنید . با اصلاح کردن عیوب موجود در صورت می توانید هر دو طرف صورتتان را به طور زیاد قرینه ی هم کنید تقارن یکی از اساسی ترین اصول برای زیبایی می باشد .

 

سه گوشه در صورت

 1. گوشه ابروها
 2. گوشه های چشم
 3. گوشه های دهان

به صورت خود از رو به رو نگاه کنید و خمیدگی و افتادگی سه گوشه ی صورت خود یعنی ، ابروها ، چشم ها و دهان را بررسی کنید . طرفی که بیشترین خمیدگی و افتادگی را داشته باشد بدشکلی در صورت از همان طرف آغاز خواهد شد .

 

لبخند دلقک!

در آینه همانند یک دلقک لبخند بزنید ، لب هایتان بسته و گوشه ها به سمت بالا باشد .

لایه های پوست | خنده دلقک | بررسی پوست | پاکسازی پوست | مراقبت از پوست بدن | پوست صورت

اگر یک طرف از صورتتان  شیارهای عمیق تری داشته باشد آن طرف سست تر می باشد . با جویدن آدامس و غذا و خوابیدن با وضعیت صحیح به ترمیم آن قسمت کمک کنید .

با آن طرف دهانتان بجوید و بر روی آن طرف صورتتان بخوابید . با انجام چنین کار کوچکی می توانید به تقارن بیشتر صورتتان کمک کنید .

 

باید به شدت از لایه های پوست خود مراقبت کنید تا ساعت عمر خود را پنج سال به عقب بکشید .

 

آموزشگاه حرفه ای آرایشگری آقای خاص _ با اعطای مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور