ماساژ گره های لنفی _ قسمت یازدهم

ماساژ گره های لنفی _ قسمت یازدهم

ماساژ گره های لنفی : در حالی که تلویزیون تماشا می کنید یا در دستشویی هستید یا قبل ازاینکه هرگونه مواد آرایشی استفاده کنید گره های لنفی را ماساژ بدهید تا پوست شما روشن و درخشان تر بشود .

پوست خود را با ماساژ گره های لنفی روشن و با طراوت کنید …

بدن ما از شبکه ای گسترده ای از گره های لنفاوی متصل به هم برخوردار است . این شبکه همانند سیستم جریان خون می باشد . مایع لنفاوی که در این شبکه جریان دارد  عوامل بیماری زا ؛ ذرات میکروسکوپی خارجی سلول های مرده را حمل می کند . ذرات خارجی داروها و مواد سمی و دیگر مواد زائد توسط گره های لنفاوی که در این شبکه گسترده شده اند به وسیله ی این مایع خارح می شوند .

گره لنفاوی | لنف | آموزش ماساژ غدد لنفاوی | ماساژ غده لنفی | آموزشگاه حرفه ای آرایشگری مردانه

ماساژ گره ها ی لنفی به سیستم لنفاوی در جهت بهتر عمل کردن آنها کمک شایانی می کند؛جریان لنفی کند(kond) باعث می شود تا مواد سمی در زیر پوست انباشته شود در نتیجه پوست شما پف کرده به نظر خواهد رسید برای جلوگیری از انجام چنین کاری باید این سیستم را با خشکاندن سموم موجود در گره های لنفی سم زدایی کنید . اگر شستن صورت اولین قدم درمراقبت از پوست باشد ، اولین فرم در مراقبت از بخش زیرین پوست ، پاک کردن بدن از بخش پایینی پوست با خارج کردن مواد زائد از شبکه لنفی جهت داشتن پوستی زیبا می باشد .

از این رو زمانی که به درمان مشکلات صورت می پردازید ، هرگز به سطح پوست فکر نکنید و ماساژ گره های لنفی را در ابتدا آغاز کنید برای کمک کردن به خشکاندن سموم موجود در گره های لنفی با دقت استخوان های ترقوه و گردن را ماساژ و سپس گره های لنفی چاله ی زیر بغل را فشار دهید . چنین حرکات کوچک مؤثری که خودتان می توانید آنها را نجام بدهید صورت شما را ورزیده تر و به طور معجزه آسایی پوست شما را درخشان می کند .

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از انجام هر کاری جهت مراقبت از پوست خود این شیوه را عادت خود کنید .

 

محل استقرار گره های لنفی

گره های لنفی | سیستم لنفاوی | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص | ماساژ گره های لنفی |

 

 • پشت گوش ها ( گره های لنفی بناگوش)

غدد بناگوش محل قرار گرفتن گره های لنفی بناگوش است . در واقع در مقابل گوش ها می باشند . امّا برخی از آنها در پشت گوش قرار گرفته اند . گره های لنفی موجودی که در حفره های کوچک پشت گوش قرار دارند بر زیبایی و استحکام صورت تأثیر می گذارند .

 • کناره های گردن ( گره های لنفی گردنی)

این گره ها در پایین گوش ها قرار دارند .

 • بالای استخوان های ترقوه ( گره های رو چنبری)

این گره ها در حفره های بالای استخوان های ترقوه قرار دارند .

 • چاله های زیر بغل ( گره های لنفی زیر بغلی)

تمام مواد زائد صورت ، گردن و استخوان های ترقوه در این محل جمع می شوند .

 

از بین بردن گوشت های اضافی زیر پوست چانه (غبغب)

“زمانی که مایع داخلی لنف ها به کندی در اطراف گردن و گوش های شما حرکت کند صورت شما فرم و شکل اصلی خود را از دست خواهد داد” . برای جلوگیری کردن از تغییر فرم صورت و دو برابر شدن گوشت زیر چانه همانند افراد چاق هر گاه فرصتی برایتان پیش آمد این ماساژ را انجام دهید .

مایع درون لنف های خود را به وسیله ی حرکت دادن انگشتان شست از زیر چانه در امتداد استخوان فک به طرف گوش ها فشار دهید . گره های لنفی موجود در حفره های پشت گوش را محکم فشار بدهید سپس با دستان خود را با حالت ماساژ دادن به پایین حرکت دهید تا مواد زائد لنفی به طرف استخوان های ترقوه سرازیر و خشک شود .

با ادامه دادن این تکنیک ، انحنای زیر چانه کم کم از بین می رود و فرم صورت شما درخلال چند ماه شکل اصلی خود را پید خواهد کرد .

 1. به وسیله انگشتان شست زیر چانه تا گوش ها را در امتداد استخوان های فک ماساژ دهید .
 2. زمانی که به گوش ها رسیدید گره های لنفی موجود در حفره های پشت گوش را دهید و مواد زائد را از آنجا با فشار دادن خارج کنید .
 3. گره های لنفی زیر گوش را با انگشتتان فشار دهید در حالی که کف دست شما در مقابل گردنتان قرار گرفته باشد .
 4. دست خود را به طرف پایین بکشید تا مواد زائد در این مسیر به طرف استخوان ترقوه خالی شود . مراحل ۳ و ۴ را بر آن طرف گردن خود انجام دهید .

 

مراقبت از گردن

گردن عضوی از اندام های بدن می باشد و آنقدر به این سو و آن سو حرکت می کند که نمی توانید تصورش را بکنید . با وجود فعالیت و گردش بیش از حد این عضو پوست آن به طور باور نکردنی حساس می باشد . به راحتی چروکیده می شود به همین خاطر پس از هر بار استحمام قبل از اینکه مراقبت های لازم برای سلامتی صورت را انجام بدهید به سراغ گردن خود روید . گردن سست و شلی صورت شما را بزرگ جلوه می دهد .

گردن | پوست گردن | چروک گردن | مراقبت از پوست گردن | آموزشگاه پیرایش مردانه

اغلب افراد از ما می پرسند که می توان از کرم دست برای گردن نیز استفاده کرد؟

جواب ما به آنها خیر است .

کرم های مخصوص گردن حاوی کلاژن و الاستین  هستند و به خاطر استحکام بخشیدن به پوست گردن و افزایش انعطاف پذیری آن ساخته می شوند . سفارش زیادی شده است که یکی از آنها از را همیشه همراه داشته باشید . به خصوص برای افراد سی سال به بالا بیشتر توصیه می شود …

روش مصرف:

 1. به مقدار کافی کرم مخصوص گردن را بر انگشتان خود قرار دهید و گره های لنفی زیر گوش را با انگشتان میانی خود فشار دهید .
 2. با پهنای انگشتان خود مواد زاید انباشته شده در گره های لنفی را فشار داده و به سمت استخوان های ترقوه بکشید .
 3. انگشتان خود را درون حفره های بالای ترقوه قرار دهید و مواد زائد لنف ها را به طرف شانه های خود منتقل کنید .
 4. مواد زائد را از استخوان های ترقوه به طرف گره های لنفی زیر بغل بازوی خود بکشید و با فشار دادن چاله زیر بغل کار را تمام کنید .

 

اکســـیر خـــیال

عاشق همه چیز باشید . عاشق طبیعت ، زیبایی، زندگی . اغلب گفته می شود زمانی که افراد عاشق هستند زیباتر به نظر می رسند .به هر حال باور داشته باشید عشق که در درون شما وجود دارد آنقدر قدرتمند است که باعث ترشح هورمون های زیبایی شما می شود .

باید فرد بسیار خیال پردازی باشید .

زمانی که صورت خود را آرایش می کنید خیال پردازی نقش بسزایی را ایفا می کند . زمانی که قصد و منظور شما از آرایش کردن مشخص و معلوم باشد کار شما بهتر و جلوه ی خاصی به خود میگیرد .از تمام چیزهایی که در بدن شما وجود دارد کمال استفاده را کنید؛از دستان و انگشتان تا گرمای لمس کردن . هورمون هایی که در وجود ما ترشح می شوند هیچ تفاوتی با دیگران ندارد . به تعبیری آدرنالین همان سرم زیبایی درون ما می باشد تا جایی که یک تپش کوچک که از روی هیجان باشد تأثیر بسزایی بر سلامت پوست دارد .

آدرنالین | ترشح آدرنالین | آموزشگاه آرایشگری مردانه | آموزشگاه آقای خاص | ماساژ غدد لنفاوی