درمان خشکی پوست _ قسمت هجدهم

درمان خشکی پوست _ قسمت هجدهم

روش های فوری تمیز کردن و درمان خشکی پوست

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قرار ملاقاتی مهم و فوری داشته باشید و با مشکل خشک بودن پوست صورت و پوسته پوسته بودن آن مواجه شوید .برای رفع این مشکل زمان زیادی را نمی توانید صرف کنید پس زودتر دست به کار شوید و به درمان خشکی پوست خود بپردازید …

برای درمان خشکی پوست با روش چیزوساکی تنها به یک کلاه حمام و کمی لوسیون احتاج دارید!

کلاه حمام را بردارید و دو سوراخ در قسمت بینی جهت تنفس در آن ایجاد کنید سپس ماسک لوسیون را بر صورت خود قرار دهید و در آخر صورت خود را با کلاه حمام بپوشانید .

طی دو تا سه دقیقه گرمای بدن (صورت) شما با رطوبت لوسیون ترکیب می  شود و درون کلاه را به سونای بخار تبدیل می کند . زمانی که کمی تبخیر صورت گرفت ؛ بر خلاف ماسک لوسیون می توانید کلاه را برای پنج تا ده دقیقه بر صورت خود نگه دارید ، رطوبت به درون پوست شما نفوذ می کند و به پوست شما روشنی و درخشندگی خیره کننده ای می بخشد .

درمان خشکی پوست | کلاه حمام | رفع خشکی پوست صورت | آموزش آرایشگری مردانه

 

بسته ی بخار:

اگر چنین کاری را در هنگام استحمام حتی اگر بدون استفاده از ماسک لوسیون انجام دهید ، کار آن شگفت انگیز خواهد بود .

دو شکاف را در کلاه حمام  برای نفس کشیدن ایجاد کنید .

ماسک لوسیون را بر پوست خود قرار دهید .

کلاه را بر پوست صورت خود بپوشانید .

حال از پوست شفاف و بدون پوسته پوسته ی خود لذت ببرید!

 

گرما درمانی جهت آرامش ذهن و بدن و درمان خشکی پوست

گرما درمانی مناسب روزهایی است که در هوای سرد تواَم با وزش باد به بیرون از منزل می روید .

اگر در اتاقی کار می کنید که کولر گازی آن تمام وقت روشن است مانند آن است که با برف و یخ بازی کرده اید و انگشتانتان از سرما بی حس شده است .

دیدن گربه ای که در کنار پنجره زیر آفتاب چرت می زند لبخندی را بر چهره ی ما نمایان می کند . گربه با احساس غریزه ی خود مکان های گرم و نرم خانه ی ما را شناسایی می کند . ما هم در روز های زمستانی از نوشیدن یک فنجان قهوه و یا نشستن در کنار آتش لذت می بریم .

در مورد پوست شما هم همین طور است ؛ در روز های سرد پوست به گرما نیاز دارد . زمانی که پوست ما سرد می شود ، روزنه های پوست بسته می شوند و به مواد آرایشی و بهداشتی اجازه نفوذ به داخل پوست را نمی دهند . در چنین روزهایی لازم است قبل از اینکه هرگونه ماده ی آرایشی را جهت مراقبت از پوست استفاده کنید ، پوست خود را گرم کنید .

بهترین کار برای گرم کردن پوست آن است که با آب گرم استحمام کنید . اما اگر زمان شما کوتاه می باشد می توانید صورت خود را با یک حوله ی گرم بپوشانید و خواهید فهمید که انجام این کار چقدر آرامش بخش می باشد .

 

تمیز کردن:

بانوان محترم می توانند ریمل مژه،ابروها و سایه چشم و رژ لب را با استفاده از گاز یا پارچه های نخی مربع شکل تمیز کنند ، همچنین می توانید از گوش پاک کن برای اطراف چشم ها استفاده کنید .

حوله ی گرم:

حوله ای را در آب جوش بخیسانید ؛ به خوبی آن را بچلانید و آب آن را خارج کنید . سپس آن را در پوشش پلاستیکی به مدت 1 دقیقه قرار دهید تا گرما در تمامی قسمت های حوله به طور یکنواخت پخش شود. آن را از پوشش پلاستیکی خارج کنید و حوله را بر صورت و گوش های خود قرار دهید تا روزنه های بسته شده باز شود تا پوست آمادگی بیشتری برای انجام مراقبت های لازم بعدی را داشته باشد .

«به مدت سه دقیقه صورت و گوش های خود را با حوله ی گرم بپوشانید»

درمان خشکی پوست | آموزش آرایشگری مردانه | رفع خشکی پوست | گرمادرمانی

حوله ی گرم را به شکل رول در بیاورید و در پوشش پلاستیکی قرار دهید ، سپس آن را پشت گردن خود قرار دهید ؛ با انجام این کار به آرامشی غیر قابل توصیف خواهید رسید .

لوسیون:

زمانی که پوست سرد خود را سرزنده کردید ، زمان آن رسیده است که از ماسک صورت استفاده کنید .

ماساژ دادن:

تمام صورت خود را ماساژ دهید . به آرامی ماهیچه های منقبض شده ی خود را با انگشتانتان فشار دهید . اگر می خواهید که از کرم های ماساژ استفاده نمایید بهتر است که از نوع مرطوب کننده یا تسکین دهنده استفاده کنید . با نرم کردن و شل کردن ماهیچه ها جریان خون و مایع لنف ها افزایش پیدا می کند و صورت شما سالم تر جلوه می دهد .

سرم:

حال که پوست خود را آماده کردید وقت آن رسیده است که از سرم برای تغذیه کردن بخش زیر پوست استفاده کنید . می توانید از دو نوع سرم جوان کننده و سرم مرطوب کننده استفاده کنید .

کرم:

پس از انجام تمام این کار ها برای جلوگیری از هدر رفتن رطوبت مواد غذایی از کرم استفاده کنید . از کرم به جای امولوسیون هم در روز های سرد و هم در روز های خشک می توانید استفاده کنید . بهترین کرم آن است که به پوست شما استحکام و انعطاف پذیری بدهد .

 

سرما درمانی جهت آرامش پوست و بدن و درمان خشکی پوست

سرما درمانی مناسب روزهایی است که :

در آن روز ها در معرض گرما و نور خورشید قرار گرفته اید .

در روز های آفتابی که در محیط باز ورزش کرده اید .

خبری شما را به شدت ناراحت کرده است!

پوست شما به خاطر بخار و رطوبت چسبناک و تر شده است .

ورزشکاران اغلب محل ورم بدن خود را با اسپری های خنک کننده یا بسته های یخ خنک می کنند . ماسک صورتی را که به شما پیشنهاد خواهیم کرد تا حدودی همانند بسته های یخ عمل می کند که پوست بر افروخته یا خراش برداشته ی شما را آرام و تقویت می کند و راه را برای نفوذ دیگر مواد آرایشی باز می کند .

سرما درمانی | رفع خشکی پوست | آموزش درمان پوست خشک

علاوه بر استفاده روزانه از ماسک لوسیون به شما توصیه می کنیم که از روش سرما درمانی نیز استفاده کنید . تنها چیزی که به آن نیاز دارید حوله ی خیسی است که از قبل در یخچال نگهداری شده است ، بطری اسپری آب و مقداری یخ می باشد .

هرچند که استفاده ی آنها در خانه بسیار ساده می باشد اما این روش یکی از درمان های حرفه ای می باشد که به شما پیشنهاد می کنیم .

از این روش ها ؛ هر زمانی که خواستید دما و حالت پوست خود را به وضعیت طبیعی خود برگردانید ، استفاده کنید .

تمیز کردن:

مانند آنچه که در قبل گفته شد پوست خود را تمیز و عاری از هرگونه مواد آرایشی کنید .

حوله ی سرد:

طی فصل گرما چند حوله را در پاکت نایلونی قرار داده و در یخچال نگهداری کنید . یکی از حوله ها را بر صورت خود قرار دهید تا گرمای صورت شما را فرو نشاند . همچنین انجام این کار صبح ها پس از شستشوی صورت به شما کمک خواهد کرد تا روزنه های پوست تنگ تر شود و مواد آرایشی به خوبی بر پوست قرار گیرد . همچنین صورت و گوش های خود را با حوله ی سرد بپوشانید .

اسپری آب:

سودمندترین راه برای آرامش بخشیدن و درمان خشکی پوست ، ماساژ دادن آن با آب می باشد . به سادگی صورت خود را با یک بطری مخصوص شستشوی صورت یا اسپری آب ، آبپاشی نمایید . این کار رطوبت از دست رفته ی پوست را سریعا جبران می کند . صورت خود را با نیروی جهشی آب ، اسپری کنید .

یخ:

سریع ترین روش برای سرد کردن پوست گرمازده ؛ یخ می باشد .  برای این کار بهتر است از کیسه ی یخ بر تمام صورت خود استفاده کنید .

لوسیون:

مانند قبل ؛ ماسک لوسیون را بر صورت خود قرار دهید و از کلاه حمام برای کسب نتیجه بهتر استفاده کنید .

سرم:

برای پوست های کدر رنگ از سرم درخشان کننده و برای پوست های خشک از سرم مرطوب کننده استفاده کنید . همچنین اگر احساس می کنید پوست اطراف چشم شما خشک است از سرم مخصوص این کار استفاده کنید .

اگر خطوط خنده یا خط های نازکی در صورت دارید حتما آن قسمت ها را به سرم آغشته کنید .

 

انرژی دادن و درمان خشکی پوست به وسیله ی ماساژ با آب

افرادی که صورت را به وسیله ی کار کردن ماهیچه های خود را تقویت می کنند برای سال های مدیدی خوش فرم باقی می مانند . به همین صورت می توانید صورت خود را با انجام تمرینات ماهیچه ای از وا رفتگی و پژمردگی نجات دهید . ایده آل ترین روش برای تقویت ماهیچه های صورت حرکت دادن آنها با کمی فشار آوردن بر پوست می باشد . به شما پیشنهاد می کنیم ماساژ های مخصوص صورت را که در مقاله های قبلی به آنها اشاره کردیم را انجام دهید تا ماهیچه های صورت را تقویت کنید .

درمان خشکی پوست | آبرسان | آبرسانی به پوست | آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص

برای انجام این ماساژها نکته کلیدی آن است که آب را در امتداد ماهیچه هایی که حالت چهره را نمایان می کنند اسپری کنید . جهت اصلی ماساژ به طور همسانی درونی و بیرونی می باشد .

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص _ دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور