خشک کردن و حالت دادن به مو و نگ کردن مو

برای خشک کردن ومو و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو پس از استحمام بهتر است اجازه دهید آنها به حالت طبیعی خشک شده و در صورت استفاده از حوله آن را فقط بر موها فشار داده و از مالش شدیداکیداً خودداری نمایید. سشوارکردن در صورتی که از بادخیلی داغ استفاده نشود، فاصله سشوار از موها بیشتر از بیست سانتیمتر باشد و استفاده از آن از هفتهای 1-2بار تجاوزنکند، ممانعتی ندارد. یادتان باشدکه نباید تا خشک شدن کامل موها سشوار کردن راادامه دهید.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو

در حین سشوار کردن موها با برس، نبایستی دندانه های برس خیلی داغ شوندزیرا به موها آسیب واردمی کند سشوار نمودن موهای خیلی خیس کار درستی نبوده وآسیب حرارتی زیادی به موها وارد می کند لذا بایستی ابتدا موها را تا حد امکان خشک کرده و رطوبت باقیمانده را با سشوار رفع نماییم.در هنگام خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن موهای خیس از برس زدن خشن آنها خودداری کنید و بهتر است در این مواقع اصلا برس یا شانه زده نشده و از حرکات انگشتان برای حالت دادن به موها استفاده شود.

خشک کردن و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص
خشک کردن و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص


انواع نرم کننده و حالت دهنده های مو

انواع ژل و کتیرا برای حالت دادن به موها استفاده می شوند. استفاده از این ها مزیت فوق العادهای ندارد ولی گاهی ممکن است مضر باشند. بهتر است ژل را خیلی کم(حداکثر یک بار در هفته) استفاده نمایید. از مصرف ژلهایی که مارک مشخصی ندارندو کشور سازنده شان معلوم نیست، خودداری کنید نرم کننده ها از طریق کاهش الکتریسیته ساکن در موها باعث خوشحالت شدن موها میگردند. البته این مواد فقط نرم کننده بوده و هیچ تأثیری در رشد موها ندارند. موهای نرم شده را بایستی با احتیاط شانه و برس کرد زیرا ضعیف شده اند و لذا نرم کردن موها نباید زیاد انجام شود.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو


کلیه کارهایی که در آرایشگاه ها انجام می شود
(مثل صاف کردن موها با دستگاه، بابلیس،مش کردن، تافت زدن، مجعدکردن ومدل های مختلف مو با دستگاه) بالقوه می توانندآسیب های جدی و برگشت ناپذیر به موها وارد نمایند به خصوص اگر به طرز صحیح انجام نشده و یا با فاصله زمانی کوتاه و به طور مکرر استفاده شوند. پروتئینه کردن مو،اوزونتراپی، اکسیژنتراپی، هیدروتراپی و اعمالی از این دست که در آرایشگاه ها مرسوم بوده و باادعای تقویت مو انجام می شوند شیادی محض بوده و نه تنها هیچ نقشی دربهبود عملکرد مو نداشته بلکه هر کدام می تواند آسیب های جدی به ریشه مو واردنمایند.

آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

خشک کردن و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص
خشک کردن و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص


خانم ها از سنجاق یا تلهای کشی و پلاستیکی برای نگه داشتن موهای خود در یک محل استفاده می کنند. این وسایل به دلیل عملکرد مخصوص خود موجب کشیده شدن موها شده و لذا در دراز مدت باعث شکسته شدن و ریزش مو در منطقه مورد استفاده میگردند.سنجاق سر باید صاف، نرم و دارای نوک گرد باشد. تل سر از نوع لاستیک کشی ممنوع است. قسمتی از تل سر که در تماس مستقیم با موها است بایستی نرم و اسفنجی باشد تاحداقل کشش به موها وارد شده و در ضمن خود تل هم تا حد امکان شل بسته شود.بهتر است محل استقرار تل و سنجاق سر در بین موهای سر به طور مرتب عوض شودتا یک مکان خاص همیشه دچار آسیب به موها نگردد. محکم بستن موها با تل یا کش سر در طولانی مدت موجب عقب رفتن خط موی جلوی سر و لذا بلند شدن پیشانی می شود.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو


از دوران های قدیم خانم ها تمایل به رنگ کردن موهای خود داشته اند. در مقبره مصریان باستان (متعلق به پنج هزار سال پیش) حنا یافت شده است. چینی ها نیز در سه هزار سال پیش از برگ و ریشه درختان برای تهیه رنگ مو استفاده می کردند و بالاخره رومی ها در دوهزار سال قبل از نمک سرب برای رنگ کردن موهای خود بهره می بردند. برخی افراد برای زیبایی و برخی برای پنهان کردن سفیدی موهای شان از رنگ مو استفاده می کنند. امروزه تقریبا اکثر خانم ها و تعداد زیادی از آقایان رنگ مو را مورد استفاده قرارمی دهند.

یافتن رنگ موی مناسب کار چندان سادهای نیست رنگ مو را بایستی با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست انتخاب نمود.توجه داشته باشید که یک رنگ یکسان روی موهای مختلف و نیز در زیر نور مصنوعی و یا نور آفتاب دارای نمودها و سایه های متفاوتی است.به طورکلی استفاده از هرگونه ماده شیمیایی بر موها بالقوه آسیب رسان است و از این نظرآن دسته موادی که ماندگاری بیشتری دارند (مثل رنگ موهای دائمی) آسیب جدی تر وبیشتری وارد می کنند.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو به واسطه وجود آمونیاک، آب اکسیژنه و نیز مراحل مختلف آن می توانند باعث بروز حساسیت در پوست سر شود منتها گاهی علایم آن در جلسات اولیه بروز نمی کند و یا آن قدر خفیف است (سوزش و خارش گذرا) که شخص اهمیتی به آن نمیدهد ولی بالاخره حساسیت شدید در یک فرد مستعد خودش را نشان میداده و گاهی موجب بروز مشکلات جدی می گردد. تست کردن رنگ مو برروی پوست پشت گوش و یا پوست بازو قبل از استعمال آن بر موها (برای اطمینان ازعدم وجود آلرژی) مفید است و توصیه میشود.گفته می شود که موهای رنگ شده حجم بیشتری داشته و لذا به نظر سالم تر می آیند ولی ین مطلب درست نیست. استفاده از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو میتواند مشکلات زیر را برای مو و پوست سر ایجاد نماید:

1.آسیب به ساختار مو و شکننده کردن آن و لذا مصرف رنگ مو (به خصوص انواع دائمی آن) در موهای خیلی خشک، شکننده، ظریف و مبتلا به موخوره توصیه نمی شود.به طورکلی رنگ موهای شیمیایی باعث خشک شدن بیش از حد مو شده و لذا در صورت مصرف آن بایستی حتما نرم کننده و رطوبت رسانی به مو نیز انجام شود.

2.بروز واکنش های آلرژیک به شکل خارش، تاول، پوست هریزی، قرمزی و در مواردی تورم پوست. این واکنش آلرژیک در محوطه موها رخ نداده بلکه در اطراف مو یعنی پیشانی، گوش، پشت گردن و در موارد شدیدتر در تمامی صورت مشاهده میگردد.3.ساقه موی رنگ شده دارای خلل و فرج بیشتری بوده و لذا آسیب پذیرتر هستند.

4.الکتریسیته ساکن موهای رنگ شده بیشتر می باشد.وخشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو است
5.احتمال بروز مشکلات متعدد در جنین خانم های حامله که موی خودرا به صورت مرتب رنگ می کنند.
6.مشکلات تنفسی، سردرد، سرطان زایی، اختلالات سیستم ایمنی و تحریک چشم ها ازدیگر عوارض جانبی غیرشایع رنگ موهای شیمیایی هستند.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو

مِش ، دکلره و هایلایت کردن موها نسبت به رنگ کردن معمولی موها آسیب بیشتری به انها وارد کرده و لذا ضرر بیشتری دارند. در صورت تمایل به رنگ کردن موهایتان بایستی با یک آرایشگر ماهر در مورد نوع رنگی که بیشتر به چهره شما می آید مشورت کرده وبهتر است رنگ کردن مو فقط توسط افراد حرفه ای و ماهر انجام شود (ولی یادتان باشدهر کسی که در آرایشگاه کار می کند لزوما ماهر یا حرفه ای نیست.) رنگ کردن موها در
منزل کار اشتباهی است.

خشک کردن وحالت داد به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص
خشک کردن و حالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری آقای خاص

اصل کلی در مورد رنگ کردن مو این است که همیشه در گروه رنگ موی خود باقی مانده و حداکثر 3سایه از رنگ طبیعی موی خودمان دور شویم.اولین رنگ موی شیمیایی در سال 1907میلادی توسط آقای اوگن شولرفرانسوی با کشف ماده «پارا فنیلن دی آمین» ابداع گردید. بیشتر رنگ موهای شیمیایی دارای این ماده به علاوه مواد رنگ بَر و سفیدکننده مانند آمونیاک و پِراکسید هستند.

رنگ موی شیمیایی بر دو نوع است:

الف. رنگ موی موقتی: رنگ موی موقتی به صورت شامپو بوده و احتیاج به اکسیدان ندارد یعنی ماده رنگی وارد بطن مو نمی شود. شستشوی موها با این شامپو باعث رنگ شدن سطح مو شده (رنگ موی گیاهی نیزبه همین ترتیب مو را رنگ می کند) و پس ازآن با 1-2بار شستشوی معمولی رنگ حاصله از بین می رود. این رنگ موها کمترین اثر مضر را بر موها داشته ولی به دلیل گرانی و ناپایداری اثرشان کمتر توسط خانم هااستفاده می شوند.
ب. رنگ موی دائمی: در اینجا از مواد رنگ کننده همراه با اکسیدان استفاده شده تا رنگ به طور کامل درساختمان تارمو نفوذ کرده و لذا رنگ حاصله به طور دائمی جایگزین رنگ طبیعی مو می شود. به همین دلیل رنگ موی دائمی بیشترین آسیب را به موها واردمی کند (به خصوص با استفاده طولانی مدت.) در صورت استفاده از رنگ موهای دائمی بهتر است فاصله زمانی بین استعمال آن هرچقدر ممکن است طولانی تر باشد.

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو | اموزشگاه آرایشگری اقتی خاص

خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو

رنگ موهایی که برای روشن کردن و بلوندکردن مورد استفاده می شوند به دلیل استفاده زیاد ازاکسیدان در آنها بیشترین آسیب را به پوست و مو وارد می نمایند.نظر به اینکه در اثر رنگ کردن، موها مقداری وز و آسیب پذیر می شوند لذا برای شستشوی آنها بایستی از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده شده و برای
خشک کردن وحالت دادن به مو ورنگ کردن مو از حوله خشن و سشوار استفاده نکنید.

موهایتان را زمانی که خیس است شانه نزده و از شانه های دندانه درشت استفاده نمایید. برای دوام رنگ مو و جلوگیری ازبیرنگ شدن آن از نور آفتاب پرهیز کنید.رنگ های طبیعی چون فقط با پوشانیدن سطح مو رنگ آن را تغییر می دهند عوارض جانبی کمتری داشته و لذا بهتر از رنگ های مصنوعی هستند. حنا از معروف ترین رنگ
موهای گیاهی است. بابونه و روناس هم به عنوان رنگ موی طبیعی استفاده می شوند.خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو.

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص_برترین آموزشگاه آرایشگری کشور