جوش صورت _ قسمت هفدهم

جوش صورت _ قسمت هفدهم

جوش صورت و پوست چرب

چرب بودن پوست می تواند علت های زیادی داشته باشد مانند : خوردن غذاهای بسیار چرب ، شستن بیش از حد صورت ، یا استفاده از پاک کننده های روغنی …

اما آنچه که در میان افرادی که دارای پوست چرب هستند مشترک می باشد آن است که در صدد هستند چربی پوست را بر طرف کنند تا جوش صورت را رفع کنند!

اگر شما هم از جمله ی این افراد هستید توصیه می کنیم سعی نکنید چربی پوست صورت خود را بر طرف کنید!

زیرا این امر به پوست شما حالت کم چرب بودن را می دهد و پوست در صدد آن بر می آید که چربی بیشتری را برای جبران این موضوع تولید کند . آنچه که باید به فکر آن باشید این است که مقدار چربی و رطوبت پوست شما باید حالتی متعادل را داشته باشد. پوست زمانی به تولید چربی می پردازد که خشک باشد ، پس اگر پوست شما چرب است به فکر مرطوب کرن آن باشید .

ضمنا اگر قسمت T صورت شما چرب و نوک بینی شما پوست پوست شده باشد ، باید تکنیک های اساسی مراقبت از پوست خودتان را اصلاح کنید تا با شرایط پوست شما همخوانی پیدا کند .

“مثلا از ماسک لوسیون تنها برای بخش های خشک صورت خود استفاده کنید”

قسمت تی صورت | منطقه T | جوش | درمان جوش

قسمت T صورت

 

 

جوش / قسمت T صورت :

تولید چربی توسط پوست پیشانی ، بینی و چانه طبیعی می باشد اما اگر احساس می کنید که قسمت T صورت شما خیلی چرب است ، تنها با استفاده از ماسک لوسیون بر بخشی از صورت یا تنها بر روی بینی می توانید مقدار چربی و رطوبت پوست خود را متعادل کنید ..

اگر بقیه ی بخش های صورت شما از شرایط خوبی برخوردار می باشد ؛ استفاده از درمان های موضعی کفایت می کند . از مواد درخشان کننده برای قسمت T صورت استفاده کنید یا تنها مناطق چرب صورت را با اسکراب بشویید .

از ماسک صورت جهت بهبود بخش های چرب صورت استفاده کنید .

سلول های مرده پوست را با اسکراب صورت بزدایید .

 

جوش / صورت چرب :

شستن صورت با صابون پس از استفاده کردن از مواد مخصوص بر طرف کننده ی آرایش صورت تنها رطوبت حیاتی و لازم پوست را از بین می برد و پوست را چرب تر می کند .

پوست خود را مرطوب کنید تا چربی صورت خود را جبران کنید .

با آشامیدن آب کافی پوست خود را از درون آب پوش کنید و با استفاده از ماسک لوسیون آن را از بیرون مرطوب کنید . مشاهده خواهید کرد که پوست شما از تولید چربی اضافی خود داری میکند و روزنه های پوست شما نا پدید می شود .

از ماسک لوسیون جهت بهبود سطح رویین پوست استفاده کنید .

 

جوش های صورت:

چربی از غدد چربی پوست و رطوبت از غدد تعریق تراوش می کنند و بر سطح پوست با هم ترکیب می شوند . نتیجه ی این ترکیب ایجاد کرمی طبیعی است که از پوست شما محافظت می کند .

  • زمانی که پوست بیش از حد چربی تولید کند یا با لایه ای از سلول های مرده پوشانده شود چربی دهانه ی غده ها را مسدود می کند نتیجه ی آن به وجود آمدن التهاب یا عفونت می باشد . جوش های صورت و پوست اینگونه ایجاد می شوند .

بر خلاف جوش های نوجوانی ، که تمام آنها در یک مرحله به وجود می آیند و زود از بین می روند ، جوش های جوانی سمج هستند و در همان محل های به وجود آمده دوباره ایجاد می شوند .

کندن جوش ها با ناخن باعث زخم شدن و تجمع رنگ دانه ها در بافت پوست می شود ؛ پس باید با دقت آنها را درمان کنید . به جای اینکه با کندن جوش ها سعی در بر طرف کردن آنها داشته باشید به فکر زدودن آنها از درون با کمک کردن به متابولیسم پوست باشید .

اگر پوست شما در معرض جوش هایی با عمر طولانی است اقدامات پیشگیرانه ای انجام دهید،مانند بهبود بخشیدن به جریان های درون بدنی توسط ماساژ گره های لنفی یا بر طرف کردن سلول های مرده ی سطح صورت . جوش هایی را هم که به وجود آمده اند باید با دقت درمان کرد تا از ایجاد رنگینه در بافت پوست جلوگیری شود .

البته بهترین درمان برای جوش ها ؛ پیش گیری از به وجود آمدن آنها می باشد .

کمبود خواب ؛ استرس زیاد ؛ خوب تمیز نکردن صورت و همچنین پر خوری و آشامیدن بیش از حد مایعات باعث ایجاد جوش در پوست می شود . از انجام کارهای فوق اجتناب بورزید تا تفاوت آشکاری را در پوست خود مشاهده کنید .

 

جوش های جوانی:

اگر جوشی را مشاهده کردید که نمی توانید آن را به حال خود رها کنید ، مراحل زیر را انجام دهید:

یک قطعه ی گاز یا پارچه نخی را به لوسیون حاوی الکل و مواد ضد عفونی کننده آغشته کنید و بر روی جوش قرار دهید .

اگر جوش دارای هسته و مغزی باشد آنها را با تکان های آهسته و فشار های آرام ، نرم و سست کنید  سپس برای جلوگیری از ایجاد لکه از روشن کننده استفاده کنید .

جوش | درمان جوش | پاکسازی پوست چرب | رفع جوش

به خاطر داشته باشید هر هفته صورت خود را با اسکراب صورت شست و شو دهید .

 

جوش های متابولیسمی:

اگر آهنگ متابولیسم بدن شما دچار اختلال شده باشد باعث می شود پوست شما در معرض انسداد روزنه ها و ایجاد جوش قرار گیرد . بنابراین باید با زدودن سلول های مرده ی سطح پوست به وسیله ی اسکراب صورت به سرعت از این کار جلوگیری شود .

نرم کردن پوست و کشیدن مواد زائد موجود در لنف ها به وسیله ماساژ دادن می تواند کمک شایانی به بهبودی کیفیت پوست شما بکند .

 

روزنه های مسدود شده و جوش های سر سیاه:

اگر عادت دارید روزنه های بسته شده ی پوست خود را با فشار دادن و ترکاندن ، چرک درونشان را خارج کنید فورا از این کار دست بردارید . انجام چنین کاری به پوست شما آسیب می رساند و با تکرار آن تنها روزنه ها را گشادتر می کنید و حتی اگر با خارج کردن چرک آنها احساس بهتری کنید ، پوست شما سفت تر و قرمزتر می شود که نتیجه ی آن باعث ماندگاری زیاد این روزنه های چرکین می شود .

بهترین راه برای از بین بردن روزنه ها و سوراخ های چرکین این است که پوست اطراف آنها را چربی زدایی کنید . این کار با مرطوب کردن پوست به وسیله ی ماسک لوسیون انجام می شود .

مرحله ی بعدی آن است که روزنه های پوست را با بسته های یخ کیپ کنید . بسته ی یخ را به آرامی و با کمی فشار بر ماهیچه های صورت فشار دهید .

باید هر روز از ماسک صورت و بسته های یخ استفاده کنید .

برای از بین بردن جوش های سر سیاه صورت خود را با صابون مخصوص صورت بشویید و هفته ای یک بار از اسکراب صورت استفاده کنید .

با ماسک لوسیون صورت خود را مرطوب کنید .

پوست اطراف روزنه ها را با بسته های یخ خنک کنید . یخ را به آرامی بر ماهیچه های صورت فشار دهید .

با صابون صورت جوش های سرسیاه را از بین ببرید و اسکراب را به صورت دایره ای برای آن قسمت ها استفاده کنید .

جوش سرسیا | جوش سرسیاه | درمان جوش سرسیاه | پاکسازی پوست | درمان جوش

 

آموزشگاه آرایشگری مردانه آقای خاص _ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای