استفاده ازکلاه گیس

هر چقدر مو بلندتر شود نیاز آن به مراقبت (مثل برس و شانه زدن، شستشو، خشک کردن،ژل و نرم کننده و غیره) بیشتر می شود و کلا توجه انسان به آرایش موی بلند نسبت به موی کوتاه بیشتر است. فرد دارای موهای بلند مرتب خود را در آیینه نگاه کرده و دست به موهایش می کشد و نیز برای حفظ و مدل دادن به آنها اغلب متوسل به کارهای متنوعی می گردد.وازکلاه گیس استفاده می کند

استفاده ازکلاه گیس
تمامی این مسایل در دراز مدت موجب آسیب به ساقه مو شده و به همین دلیل است که در موهای بلند احتمال دو شاخه شدن مو و یا اختلالات ساقه مو بیشتر از موهای کوتاه است. لذا توصیه می شود که افراد دارای موهای ضعیف، نازک و خشک مدل موی کوتاه را انتخاب نمایند.

استفاده ازکلاه گیس | آموزشگاه ارایشگری اقای خاص


مدل موی دم اسبی در دراز مدت موجب آسیب به موها می شود زیرا موها در یک محل همیشه دچار کشیدگی شده و میریزند و لذا فرصت رشد و بلندشدن به موها داده نمی شود و به همین دلیل است که افراد دارای این مدل مو اظهار می کنند که موهایم بلند نمی شوند. مدل موی سیخ سیخی نیز باعث آسیب به موها می گردد زیرا ساقه مو ایستاده و راست بوده و لذا بیشتر در معرض آسیب های محیطی قرار دارد.

استفاده ازکلاه گیس
مدل مو و روش آرایش خاصی وجود ندارد که بتواند موهای آسیب دیده را اصلاح نمایدو تبلیغات سالن های آرایش از این بابت نادرست است. موهای مجعد نسبت به موی صاف بیشتر و راحتتر دچار آسیب دیدگی و شکنندگی می شود. فر دائمی مو به دلیل استفاده از مواد شیمیایی برای ایجاد آن خوب نیست و توصیه نمی شود.

استفاده ازکلاه گیس

کی از راههای پوشانیدن ظاهری طاسی سر استفاده از کلاه گیس است هر چند که ازدید افراد معمولی جامعه، کلاه گیس برای مردان شایسته نبوده و اغلب این افراد موردتمسخر دیگران قرار می گیرند و همین مطلب موجب ایجاد یک ترس و اضطراب دائمی و سرافکندگی فرد می گردد. در مقابل خانم ها بسیار راحت تر از کلاه گیس استفاده کرده وفرهنگ جامعه هم کلاه گیس را برای خانم ها می پسندد و عیبی برای آن نمی بیند.


کلاه گیس ممکن است به صورت کامل بوده و روی سر قرار گیرد و یا اینکه تارهای مو به صورت تک به تک و یا دستهای به طرق گوناگون مانند چسب، کلیپس، مواد اتصال دهنده،بافتن و غیره به موهای قبلی فرد و یا پوست سر متصل گردند. موهای مورد استفاده درکلاه گیس میتوانند مصنوعی و یا طبیعی باشند. مسلم است که موهای طبیعی بسیار بهترو البته گران تر می باشند.

استفاده ازکلاه گیس

عیب کلاه گیس کامل این است که هر لحظه امکان افتادن آن رفته و لذا فرد از ترس این مسئله و مسخره شدن توسط دیگران همواره مضطرب و نگران می باشد. نمایش فیلم های کمدی با همین مضمون بر این مطلب دامن میزند. در ضمن فرد دارای این مدل کلاه گیس نمی تواند در مکان هایی مثل استخر، مناطق بادخیز و غیره حضور داشته باشند.در مواقعی که موهای کلاه گیس توسط کلیپس به موهای قبلی فرد متصل شدهاند، کشش مداوم وارده به موهای موجود شخص باعث می شود که در درازمدت منطقه فوق دچارطاسی شود. استفاده از چسب هم مقداری کثیف کاری داشته و از سوی دیگر باعث خراب شدن زود هنگام استفاده از کلاه گیس می گردد.

طاسی ناشی از اتصال کلیپس کلاه گیس

استفاده ازکلاه گیس | آموزشگاه ارایشگری اقای خاص

در روش دیگر 1-2تار مو به قسمت انتهایی موی موجود فرد گره زده شده و به این ترتیب تعداد موهای موجوددر روی َسر 2-3برابر می گردد. مسلم است که با رشد موی فرد، گره فوق هم به سمت بالا حرکت می کند و لذا بایستی مجدداً این گره به سمت پایین کشانیده شود و این کار را باید هر چند هفته یک بار تکرار کرد. گره زدن ها و پایین کشیدن های مرتب در طولانی مدت موجب سست شدن موهای موجود فرد شده و به کم پشتی موها دامن میزند.به نظر مؤلف استفاده از کلاه گیس فقط در مواردی جایز است که طاسی فرد بسیار شدیدو وسیع و بانک موهای پشت سر وی هم ضعیف و اندک باشد یعنی امکان انجام کاشت موی طبیعی وجود نداشته باشد. در این موارد اگر شخص با طاسی سرش به هر دلیل مشکل داشته و تمایل به مودار شدن داشته باشد کلاه گیس انتخاب خوبی بوده و استفادهاز آن توصیه می گردد.


استفاده ازکلاه گیس با کاشت موی طبیعی
گاهی فرد برای پوشانیدن ظاهری یک طاسی نه چندان شدید و وسیع در سرش متوسل به کلاه گیس شده و مدتی از آن استفاده می کند به این معنی که شخص با کلاه گیس خود را به جامعه معرفی کرده و به این ترتیب در انظار ظاهر می شود. پس از مدتی وی ازاستفاده ازکلاه گیس و مشکلات آن خسته شده و تصمیم به انجام کاشت مو می گیرد. این
فرد با کسی که از کلاه گیس استفاده نکرده و با طاسی سرش در انظار ظاهر شده است،تفاوت های بسیاری داشته و یک سری مشکلات بر سر راه کاشت موی وی وجود دارد.اکثر این مشکلات به جنبه های روانشناسی و احساسی فرد بر می گردد. با توجه به اینکه برای انجام کاشت مو اکثراً لازم است که موها تراشیده شوند و از طرفی معمولاً کلاه گیس به موهای قبلی فرد متصل شده است، لذا مشخص است که پس از کاشت مو دیگر نمیتوان از کلاه گیس استفاده شده و این مطلب موجب بروز مشکلاتی برای فرد از نظر برخورد اجتماعی وی گردد.

استفاده ازکلاه گیس | آموزشگاه ارایشگری اقای خاص
خشک کردن وحالت دادن به مو و رنگ کردن مو | آموزشگاه آرایشگری مردانه

استفاده ازکلاه گیس

از سوی دیگر تراکم موهای کلاه گیس بسیار بیشتر از تراکمی است که با یک یا دو جلسه کاشت موی طبیعی ایجاد می گردد، هر چند که تراکم بالای کلاه گیس به قیمت ظاهرغیرعادی و مصنوعی آن به دست می آید. تراکم کمتر کاشت مو گاهی موجب پشیمانی فرد از انجام کاشت مو شده و سخنان نیش دار اطرافیان هم به آن دامن میزند.به نظر مؤلف در موارد فوق بهتر است فرد موهایش را کاملا کوتاه کرده و کلاه گیس را کنار بگذارد و چند ماه با این وضعیت در اجتماع ظاهر شود تا هم از نظر احساس شخصی و هم از لحاظ برخورد اجتماعی آمادگی پذیرش نتایج کاشت مو را داشته باشدو به این ترتیب از مشاهده موهای طبیعی کاشته شده با تراکم متوسط بر روی سرش
بسیار راضی شده و مشکلی پیش نخواهدآمد.استفاده ازکلاه گیس

آموزشگاه ارایشگری اقای خاص برترین آموزشگاه ارایشگری در کشور