استفاده از آب پیاز برای رشد بهتر موی سر

استفاده از آب پیاز برای رشد بهتر موی سر:

شما با استفاده از هریک از 4 روش زیر میتوانید به رشد بهتر موهایتان کمک کنید:

1. آبکشی موها با آب پیاز:

یک روش ساده و موثر: شما برای استفاده از این روش میتوانید 5 پیاز قطعه قطعه و ریز شده را بمدت 15 دقیقه در یک لیتر آب درحال جوش بجوشانید و سپس بگذارید خنک بشود. حالا آن را صاف کنید و بعد از شامپو کردن ، موهای خود را با آن آبکشی کنید.

پیاز برای مو

2. استفاده از آب پیاز و عرق نیشکر:

برای استفاده از آب پیاز و عرق نیشکر میبایست یک پیاز خرد شده را یک شب کامل درون یک لیوان عرق نیشکر قرار دهید. سپس بعد از گذشت حدود 12 ساعت این مخلوط را صاف کنید و روی پوست سرتان را با آن ماساژ دهید و سپس بشویید و یا مثل مورد اول  بعد از شامپو کردن ، موهای خود را با آن آبکشی کنید.

3. استفاده از آب پیاز و عسل:

شما این تریکب را هم میتوانید بصورت خوراکی مصرف کنید، و یا آن را روی پوست سرتان بمالید.برای استفاده از آن میتوانید یک چهارم فنجان آب پیاز و 1 قاشق غذاخوری عسل را باهم مخلوط کنید و آن را سر بکشید. و یا میتوانید بمدت 15 دقیقه پوست سرتان را با آن ماساژ دهید.

4. مصرف و خوردن بیشتر پیاز

درمان گیاهی و طبیعی خارش سر

درمان گیاهی و طبیعی خارش سر:

یکی از گیاهانی که میتوان با استفاده از آن خارش سر را به طور قطعی درمان کرد شنبلیله است.

استفاده از شنبلیله برای شستشو باعث مجعد شدن و حالت دار شدن موقتی موها می شود.

درمان گیاهی و طبیعی خارش سر

اگر میخواهید پوست صورتتان خوشرنگ شود میتوانید از آب دم کرده برگ شنبلیله یا لعاب دانه های آن استفاده کرد و روی پوست و صورت مالید.

با چه آبی صورت خود را بشوییم؟ سرد یا گرم؟

با آب سرد صورتمان را بشوییم یا آب گرم؟

شستن پوست و صورت با آب سرد منافذ پوست را میبندد و شستن پوست و صورت با آب گرم منافذ پوست را باز میکند. در کل میتوان گفت بهترین آب برای شستوشوی صورت آب ولرم است.

با چه آبی صورت خود را بشوییم؟ سرد یا گرم؟

متخصصان پیشنهاد میکنند که:شستن صورت

1- صورتتان را قبل از خواب مخصوصا اگر آرایش کرده اید حتما خوب بشویید. دلیل آن هم است است که مواد آرایشی وارد منافذ پوست میشوند باعث میشوند که منافذ پوست بسته شوند و این مواد داخل پوست جذب شوند.
2- کشیدن سیگار همانطور که برای سلامتی مضر است , به پوست هم آسیب می رساند و منجر به سرعت بخشیدن به روند چین و چروک در پوست می شود.
3- کم خوابی هم یکی از عواملی است که برای پوست انسان بسیار مضر است. دلیل آن هم استرس ایجاد شده در فرد میباشد. بهترین میزان برای خواب حدود 7 الی 8 ساعت در شبانه روز است. خواب شب باعث ترمیم سلول های آسیب دیده پوست میشود.
4- از وسایل آرایشی به کمترین میزان استفاده کنید.

نحوه ورود به شغل آرایشگری

نحوه ورود به شغل آرایشگری:

برای ورود به شغل آرایشگری شما میتوانید از راه های زیر این کار را انجام دهید.

یکی از راه ها این است که شما میتوانید این کار را به صورت کاملا تجربی و در کنار یک استاد ماهر آموزش ببینید و یاد بگیرید.

راه دیگر برای یادگیری حرفه ای آرایشگری ورود به شاخه کار و دانش در رشته پیرایش وترمیم موی مردانه پس از گذراندن سال اول دبیرستان میباشد.

همچنین می توانید در رشته های پیرایش زنانه و مردانه و مراقبت و زیبایی مو و پوست در دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه تحصیل دهید.
علاوه بر این شما میتوانید در دوره های آموزشی ۳ تا ۴ ماهه آموزشگاه ها شرکت کنید .

اما سریع ترین و ارزان ترین راه استفاده از پکیج های آموزش ما (آقای خاص) است، شما میتوانید با هزینه بسیار ناچیز بسته آموزشی آرایشگری مردانه آقای خاص را تهیه کنید.

وظایف یک آرایشگر چیست؟

وظایف یک آرایشگر چیست؟

در این مطلب میخواهیم وظایف یک آرایشگر  را به شما بگوییم:

وظایف یک آرایشگر تازه کار:

 1. سلام و خوشامدگویی به مشتری
 2. شستوشوی موهای مشتریان
 3. اصلاح و کوتاهی های ساده موی سر مشتری
 4. تمیز و آماده گذاشتن لوازم کار و حوله ها
 5. مرتب و تمیز کردن مغازه و سالن
 6. نوبت دادن به مشتریان و تحویل گرفتن پول از مشتری

وظایف یک آرایشگر ماهر:

 1. کوتاه و مدل دار کردن مو
 2. رنگ کردن، فرکردن  و یا صاف و لَخت کردن موی مشتری
 3. دادن مشاوره به مشتری در مورد مشکلات پوست و موی سر
 4. اصلاح کردن ابرو و صورت
 5. رعایت کامل اصول بهداشتی
 6. تهیه مواد و وسایل مورد نیاز آرایشگاه
 7. افزایش مهارت و دانش مورد نیاز آرایشگری
 8. بروز بودن  و مطلع بودن از مدهای جدید در آرایشگری
 9. داشتن مهارت های عملی خوب
 10. دادن مشاوره به مشتری در مورد مدل و رنگ مو با توجه به رنگ پوست و چهره مشتری
 11. داشتن روابط عمومی و مهارت های ارتباطی عالی برای جذب مشتری
 12. ارائه خدمات مناسب به مشتری
 13. یادگیری روش های جدید
 14. آشنایی با مسایل ایمنی و بهداشتی
 15. آراستگی ظاهری و مرتب بودن

علت ایجاد شوره سر

علت ایجاد شوره سر

پوسته پوسته شدن و خارش پوست علامت های بوجود آمدن شوره سر است. شوره سر یکی از رایج و شایع ترین مشکلات پوست سر میباشد.

شوره همان تکه هایی از پوست خشک شده سر همراه با چربی طبیعی پوست میباشد و در دوره نوجوانی معمولا رخ میدهد و ممکن است تا اوایل دهه ی 20 سالگی هم ادامه داشته باشد. میتوان گفت نیمی از انسان ها به این عارضه دچار هستند.

علت ایجاد شوره سر

طبق نظرات محققان استافیلوکوک و پروپیونی باکتریم در اصل با یکدیگر در جنگ هستند و وجود هریک از وجود و حظور دیگری جلوگیری می کند. یعنی در زمانی که شوره سر وجود دارد، سطح پروپیونی باکتریم در کف سر کاهش میابد و سطح استافیلوکوک افزایش می یابد.

به اعتقاد محققان با تنظیم تعادل باکتری هایی که در کف سر موجود هستند میتوانند باعث کاهش شوره سر بشوند. با ارتقاع وضعیت باکتری پروپیونی باکتریم و همچنین با از بین بردن استافیلوکوک امکان کاهش مقدار شوره سر فراهم میشود.

سفید کردن پوست با روش های طبیعی

سفید کردن پوست با روش های طبیعی:

شما براحتی و با هزینه بسیار کم و با موادی که در آشپزخانه دارید میتوانید ماسک های مفیدی برای سفید و جوان شدن پوستتان تهیه و استفاده کنید.

1.یکی از بهترین و راحت ترین روش ها این است که پودر شده ی پوست خشک شده میوه پرتقال را با مقداری کشک مخلوط کنید و روی قسمتی از پوستتان که میخواهید سفید شوند بگذارید و بعد از حدود 10 دقیقه صورتتان را بشویید.

2. یک روش دیگر این است که گوجه فرنگی رنده شده را با چند قطره آب لیمو مخلوط کنید و اثر و نتسجه آن را بعد از استفاده مشاهده کنید.

3. زردچوبه; شما میتوانید یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با نصف قاشق آب لیمو مخلوط کنید و ترجیحا شب  روی پوستتان بگذارید و قبل از خواب پوست خود را بشویید.

سفید کردن پوست با روش های طبیعی

4. آخرین پیشنهاد ما برای سفید شدن پوست استفاده از لیمو میباشد. قسمتی از بدنتان را که میخواهید سفید شود را میتوانید به آن لیمو بمالید و نتیجه اش را مشاهده کنید.

 

چگونه پوستی صاف داشته باشیم؟

چگونه پوستی صاف داشته باشیم؟ با مصرف مواد غذایی زیر شما میتوانید پوستی صاف با هزینه ای کم داشته باشید:

1.مصرف کاکائو:
کاکائو یک ماده غذایی مفید برای پوست میباشد و مصرف درست و نه بیش از حد آن باعث میشود پوستی خوب , جوان و صاف داشته باشید.
چگونه پوستی صاف داشته باشیم؟
2.مصرف ویتامین سی:
ویتامین سی یک عامل مهم و قوی برای جلوگیری از چروک شدن پوست میباشد. ویتامین سی در میوه های زرد رنگ و نارنجی رنگ به مقدار زیادی وجود دارد و شما با مصرف آنها میتوانید از چروکی پوستتان جلوگیری کنید.
3.آرد سفید:
استفاده از آرد سفید بجای آرد های دیگر و همچنین استفاده از برنج و نان سفید و کیکهای تهیه شده با آرد سفید میتواند کمک زیادی به جوان ماندن پوست شما بکند.
4.مواد غذایی آبی رنگ و بنفش:
میوه هایی مانند زغال اخته, آلو و تمشک و دیگر میوه های همرنگ آنان بسیار مفید برای مقابله با رادیکالهای آزاد در بدن که همان عوامل ایجاد کننده بیماری ها و مشکلات پوستی است میباشند.

عوارض بعد از کاشت مو

عوارض بعد از کاشت مو عبارتند از:

1.تورم پیشانی و دور چشم : در قسمت هایی که سرم تزریق میشوند در اکثر موارد در قسمت پیشانی و دور چشم تورم ایجاد شده. این حالت بعد از چند روز برطرف میشود.

2.عفونت: بامصرف درست داروها و آنتیبیوتیکهای تجویز شده توسط پزشک متخصص و مربوطه میتوانید از بروز عفونت جلوگیری کنید.

3.بیحس شدن و مورمور شدن سر : این حالت بعد از حدود یک ماه ازبین خواهد رفت و یک حالت طبیعی بعد از کاشت مو میباشد.

4.درد: پس از مدت کمی از گذشت کاشت مو در ناحیة گیرنده و دهنده معمولا بیمار درد دارد و بیشتر درد هم در در روز اول کاشت استو با مصرف دارو درد کاهش میابد.

عوارض بعد از کاشت مو

5. خارش سر: در محل گیرنده احتمال بوجود آمدن خارش زیاد است و تا مدتی میتواند ادامه داشته باشد و با مصرف دارو قابل کنترل است.

6.جوش:بعضی اوقات در زمان رشد موها در محل بیرون آمدن مو ممکن است جوش های التهابی و قرمز رنگ ایجاد شوند و جوشها معمولاً خودبه خود خوب میشوند و در بعضی موارد هم به کمک پزشک برای برطرف شدن آنها احتیاج دارید.

7.نکروز محل گیرنده:این عارضه خاص و نادر یکی از جدیدترین عوارض کاشت مو میباشد که نتیجه عمل را تحت تأثیر قرار میدهد و باعث میشود که موها در یک یا چند قسمت رشد نکنند و در قسمت های دیگر بصورت کامل رشد کنند. کشیدن سیگار ،سرهای پهن،کاشت مو با تراکم خیلی بالا واستفاده از آدرنالین میتوانند دلایل بوجود آمدن این عارضه باشند.

8.سکسکه:سکسکه یکی از عارضه هایی است که ممکن است پس از کاشت مو بوجود بیاید و دلیل آن هم هنور مشخص نشده است. در اکثر موارد این اتفاق موقتی است و در بعضی موارد هم نیاز به درمان خواهد داشت.

 

راه های جلوگیری از سفیدی زودرس موی سر

در این مطلب راه های جلوگیری از سفیدی زودرس موی سر را برای شما آماده کردیم:

1.درمان سفیدی مو با استفاده از پیاز و آبلیمو 

آنزیمی در آب پیاز وجود دارد که هیدروژن پروکسید را خنثی می کندو از سفید شدن مو جلوگیری میکند.

برای استفاده از آن شما میتوانید یک پیاز را پوست بکنید و داخل میکسر بریزید و آبش را بگیرید و با مقداری آبلیمو ترکیب کنید و هرشب روی موهای سرتان بگذارید.

2.درمان سفیدی مو با استفاده از گندم و جو 

برای استفاده از این مخلوط شما میتوانید گندم و جو را داخل یک میکسر بریزید و مخلوط بدست آمده را روی سرتان بصورت ماست استفاده کنید و بعد از حدود یک ساعت موهایتان را بشویید.

3.درمان سفیدی مو با استفاده از انگور ، روغن بادام و روغن نارگیل

برای استفاده از این مخلوط شما میتوانید تعداد 5 انگور و 2 قاشق روغن بادام را با دو قاشق روغن نارگیل داخل یک میکسر  مخلوط کنید و هر شب تا صبح روی سرتان ماسک کنید.

4.درمان سفیدی مو با استفاده از برگ کاری

پودر برگ کاری دارای مقدار زیادی ویتامین ب میباشدو باعث تیره تر شدن رنگدانه های مو میشود.

برای استفاده ازبرگ کاری شما میتوانید یک مشت برگ کاری را به مدت 8 دقیقه بجوشانید و با مقداری روغن نارگیل مخلوط کنید تا وقتی که برگ های کاری تیره بشود و وقتی که تریکیب بدست آمده خشک شد شب قبل از خواب روی سرتان بمالید و صبح موهایتان را بشویید. شما میتوانید این کار را حدود 5 بار در هفته انجام دهید.