استفاده از سیر برای تقویت مو

طبق تحقیقات انجام شده استفاده از سیر میتواند باعث رویش مجدد موها در قسمت هایی از پوست سر که ریزش مو در آن رخ داده است شود.
سولفور و سلنیوم موجود در سیر باعث میشود ساختار ساقه مو مستحکم تر شود. مواد معدنی و ویتامین های موجود در سیر موجب آبرسانی موها میشود.

نحوه چگونگی استفاده از سیر برای رویش و تقویت مو:

استفاده از عصاره سیر و عسل برای رشد موها: 
آب هر هشت حبه سیر را بگیرید ( حدودا یک قاشق غذاخوری ). سپس آب به دست آمده را با همان مقدار عسل مخلوط کرده و روی پوست سر و موهایتان بمالید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه و یا بیشتر روی آن بماند و بعد از آن موها را آبکشی کنید. این کار را می توانید دو یا سه مرتبه در هر هفته انجام دهید.

استفاده از عصاره سیر و روغن نارگیل برای جلوگیری از ریزش موها:
آب هر هشت حبه سیر را بگیرید ( حدودا یک قاشق غذاخوری ). سپس آب به دست آمده را با همان مقدار روغن نارگیل مخلوط کنید (بهتر است روغن نارگیل را کمی گرم کرده باشید). مخلوط را روی پوست سر و موها ماساژ دهید و بعد از حدود 20 دقیقه موها را آبکشی کنید. این کار را هم می توانید دو یا سه مرتبه در هر هفته انجام دهید.

راه های درمان موهای چرب

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ما با آن روبرو هستیم چرب شدن موهایمان میباشد. در این قسمت میخواهیم راه های درمان موهای چرب را به شما بگوییم.

راه های درمان موهای چرب

 

عواملی که باعث چرب شدن مو ها میشوند:

1. وراثت 
2. نوسانات هورمونی : چربی موها در دوره قاعدگی یا با استفاده از قرص های ضد بارداری در زنان بالغ ، ممکن است روی دهد. چربی مو در نوجوانان هم به دوران بلوغشان مربوط میشود و یک امر عادیست.
3. بدن سازی یا حجیم سازی : چربی اضافه یکی از عوارض جانبی استفاده کردن از هورمونهای آندروژنیک می باشد.
4. بافت مو : اغلب موهای نرم چرب تر از موهای زبر میباشند چون جای کمتری را در پوست سر می گیرند.

راه های درمان موهای چرب

 

راه های درمان چربی مو:

مرتبا موهایتان را شامپو کنید : اگر موهایتان چرب میباشد به طور روزانه آنها را شامپو کنید.
موهایتان را کاملاً بشویید و به خوبی آب بکشید : موهایتان را بعد از شامپو کردن کاملا بشویید و بخوبی آب بکشید و نگذارید هیچ کفی بر روی موهایتان باقی بماند زیرا باعث چرب شدن مو میشود.
از نرم کننده استفاده نکنید : اگر موهایتان خشک است مقدار کمی از نرم کننده ها میتوانید استفاده کنید. در غیر اینصورت موهایتان به نرم کننده مو نیاز ندارید.
موهایتان را زیاد شانه نکنید : اگر موهایتان را زیاد شانه بکشید، چربی ها را از پوست سرتان بیرون میکشید و آنها را در موهای خود پخش می کنید .
چای : موهای خود را در چای رقیق خیس نمایید .چای حاوی اسید تانیک میباشد و می تواند چربی سر را از بین ببرد.


ماء الشعیر :
ماء الشعیر خاصیت خشک کنندگی دارد و پوست سر را تمییز می کند. همچنین به موهایتان نیز درخشندگی خاصی می دهد.
آب لیمو : معادل آب یک لیمو را با یک پیمانه آب مخلوط کنید و موهایتان را با آن بشویید .بعد از آن با آب گرم موی خود را آب کشی کنید.

من برای انجام این کار سرمایه ندارم

سرمایه مورد نیاز برای تاسیس آرایشگاه

نکته قابل توجهی که خیلی از افراد نمیدانند این است که شغل آرایشگری به نسبت درآمد فوقالعاده باالیی که دارد به سرمایه اولیه زیادی نیاز ندارد؛ به همین دلیل است کسانی که در این حرفه آموزش میبینند بهسرعت و بهراحتی میتوانند شروع به کسب درآمد کنند و صاحب کسب وکار پرسودی شوند

مثال اینکه در هر منطقه یا شهری که هستید با اجاره کردن ی سالن تمیز و شیک و تهیه کردن یک دکور وصندلی کوتاهی و لوازم اولیه کار که همان ابزار آرایشگری است میتوان میتوان شروع به کار کرد و به مرور زمان میشود تعداد دکورها را افزایش داد واز یک یا چند آرایشگر دیگر برای همکاری کمک گرفت

یکی از شاگردان ما پس از از یادگیری مبلغ بسیار کمی را از بانک وام گرفت و آرایشگاه احداث نمود و در چند ماه اولیه توانست از در آمد بالایی که کسب کرد وام خود را تسویه نماید والان هم کار خود را گسترش داده و به یک آرایشگر موفق در شهر خود معروف شده پس سرمایه زیادی برای احداث وجود ندارد و حتی با گرفتن مقداری پول قرض میشه آرایشگاه احداث کرد.

درآمد آرایشگری کم است؟

تفکر بعضی از افراد این است که درآمد یک آرایشگر چندان ز یاد نیست اما باید به شما اطمینان دهم که این افراد اشتباه فکر میکنند. شما در این شغل علاه بر داشتن مهارت آرایشگری باید مهارت جذب و برخورد با مشتری را هم بیاموز ید و کاری کنید که مشتری تحت هیچ شرایطی سراغ رقبای شما نرود بنابراین هم باید کیفیت انجام کارتان عالی باشد و ماهر باشید هم اینکه اصول مشتری مداری را بدانید؛ آن زمان است که درآمدی در این کار وجود دارد که حتی تصور آن را هم نمیتوانید بکنید

درآمد آرایشگری

آیا درآمد آرایشگری کم است؟

با یه حساب دو دوتا چهارتا میشه فهمید که به اون آرایشگاه هایی که برای اصلاح مراجعه می‌کنید چقدر در آمد دارد میتوان این جور حساب کرد که آرایشگرتان در ساعت سه نفر را اصلاح کند و از هر نفر به نرخ امروز ده هزار تومان دریافت کند به عبارتی ساعتی سی هزار تومان و در طول روز ده ساعت کار کند در آمد او در روز 300هزار و در ماه 9میلیون تومان کاسب است و حال این که ی کارگر کارخانه و حتی شاید بشه گفت ی کارمند ارگان دولتی خیلی کمتر از یک آرایشگر در آمد دارد

تمام خواص ویتامیه کردن مو

خواص ویتامیه کردن مو

موهایی که در اثر استفاده مکرر از مواد شیمیایی و یا شامپوهای قوی شکننده و ضعیف شده و یا به عللی ریزش پیدا کرده اند لازم است که به وسیله مواد تقویتی (گیاهی یا شیمیایی) ویتامینه و معالجه گردند

مواد ویتامینه به علت داشتن ویتامینهای گروه آ وای که مواد غذایی اصلی مو می‌باشند تقویت کننده مو بوده و فعالیت سلول‌های پوست سرو پیاز مو و غدد چربی اطراف ریشه را تنظیم کرده و ریزش مو را متوقف میکند دیگر اینکه برای معالجه موخره خشکی و شکنندگی مو میباشد

ویتامینه کردن مو

اگر ویتامینه کردن مو به صورت صحیح انجام شود تأثیر بهتری بر ریشه می‌گذارد میتوان از آرایشگاه‌هایی که در ویتامینه کردن تخصص دارند برای این امر کمک گرفت توجه داشته باشید که مواد ویتامینه‌ای که استفاده می‌کنید از مارک های معروف و دارای ویتامین‌های گروه آ و ای باشند و حتی‌الامکان دارای کراتین که این مواد(کراتینه)هم باعث براقیت مو می‌شود اگر بتوانید هر ماه دو یا سه بار موهایتان را ویتامینه کنید تأثیر آن را بهتر مشاهده می‌کنید

5 نکته برای حفظ سلامت پوست مردان

شما با انجام این 5 نکته میتوانید پوستی سالم و سرحال داشته باشید:

1- هر روز صبح صورت تان را با پاک کننده ای غیر صابونی بشویید.

در طول شب و زمان خواب سلول های پوستی شروع به بازسازی کرده و سلول های مرده و چربی روی پوست باقی میمانند. پوست شما برای نفس کشیدن به فضا نیاز دارد، فضایی بدون سلول های چرب و مرده. به همین دلیل از بین بردن این سلول های مزاحم برای تنفس پوست حیاتی میباشد. برای شست و شوی صورتتان از پاک کننده مرطوب استفاده کنید و آن را با آب ولرم از روی صورت خود پاک کنید و برای خشک کردن صورتتان از حوله نرم استفاده نمایید.

2- از ریش تراش های ارزان قیمت و بی کیفیت استفاده نکنید.

اکثرا مردها به طور متوسط 5 بار در طول هفته صورتشان را اصلاح می کنند. یک تیغ با کیفیت مضاعف بر این که طول عمر بیشتری دارد، صورتتان را نمی خراشد. سعی کنید تیغی را نتخاب کنید که مناسب با حساسیت پوست و ریز و درشتی تارهای ریش شما باشد.

3- به هیچ وجه بدون ژل و یا کف صورتتان را اصلاح نکنید. برای اصلاح صورت پوستتان را مرطوب کنید زیرا پوست خشک به سرعت خراشیده و زخم خواهد شد.

4- پس از اصلاح ریش از افتر شیو استفاده کنید.

5- قبل از خارج شدن از خانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. از کرم ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده با اس پی اف 30 % استفاده کنید زیرا برای مردان بهتر است.

دلایل افزایش ریزش مو در تابستان

ریزش موی سر در فصل تابستان به دلیل گرمای زیاد هوا و تعرق افزایش میابد.

چرا ریزش مو در تابستان بیشتر میشود؟

طبق تحقیقات انجام شده مقدار ریزش موی سر باتغییر شرایط آب و هوایی تغییر میکند و در تابستان نسبت به فصول دیگر سال افزایش میابد.

دلایل افزایش ریزش مو در تابستانریزش مو

ریزش مو

اگر احساس می کنید در فصل تابستان با ریزش موی بیشتری مواجهه هستید, دلیل آن افزایش میزان موهای مرده است که از نوع فعالیت بدن ما نشأت می گیرد.  این موضوع یک کچلی ناگهانی یا بیماری خاص نیست بلکه چرخه طبیعی بدن است.

فولیکول مو که در طول سال وظیفه تولید مو را به عهده دارند در تابستان ها قدرت عمل چندانی ندارند؛ این موضوع باعث افزایش ریزش مو می شود. در حالی که در گرما سر به حجم بیشتر مو برای مراقبت کردن از جمجمه برابر نور خورشید نیاز دارد. از طرف دیگر، گرما باعث میشود بخشی از هورمون ها که ارتباط مستقیم با افزایش ریزش مو دارد فعال شوند.

با پوشاندن موها زیر آفتاب مستقیم و استفاده از کلاه میتوانیم از موهایمان محافظت کنیم.

با این 5 کار موهایی زیباتر داشته باشید

چگونه موهای زیبایی تر داشته باشیم؟

با این 5 راه مو هایی زیبا داشته باشید

شما میتوانید با انجام این 5 کار موهایی زیبا داشته باشید:

1.از موهای خود مراقبت و مرتبا آن ها را کوتاه کنید , بشویید و شانه بزنید.

2. از کرمهای مخصوص برای تقویت و درمان موها استفاده کنید تا موهای شما براق و مرطوب باشند.

3.سعی کنید رنگ موهای خود را حفظ کنید. اگر موهایتان رنگ شده است پس حواستان به ریشه ها باشد که هر وقت لازم شد آنها را رنگ کنید به این دلیل که باعث بد نشان داده شدن موهایتان می شود.

4. در صورت ممکن موهای خود را بلند کنید چون موی های بلند اغلب جذاب تر هستند.

5. مدل موهایتان را سعی کنید هر چند وقت یکبار عوض کنید . مدل موهای مختلف موهایتان را فریبنده تر می کند.

معجزه ماست روی موی سر

معجزه ماست روی موی سر
1 – موها را تقویت می کند
• ماست غنی از مواد معدنی همانند کلسیم , پتاسیم , ویتامین ب و پروتئین است.
• یکی از مواد موجود در ماست پروتئین طبیعی شیر است که کاملا برای موهای ما مفید می باشد. همانطور که پروتئین برای مستحکم شدن مو مفید است، اسید لاکتیک هم به گردش خون کمک میکند و باعث رشد بهتر و سریعتر موهایتان می شود.
2 – موها را تغذیه می کند
• ماست موها را تغذیه میکند و رشد آنها را سریعتر می کند. همچنین ماست باعث درخشنده تر شدن موها می شود.
• ماست یکی از راه های طبیعی برای مقابله با موهای بد حالت میباشد. به این دلیل که در این روش از مواد شیمیایی استفاده نمی شود، کاملا می توانید مطمئن باشید که به موهایتان صدمه ای وارد نمشود.
•شما با استفاده مداوم و منظم از ماست می توانید از وز موهایتان خلاص شوید.
3 – موها را نرم می کند
• ماست باعث نرم شدن و زیبایی موها میشود و آنها را لخت و شاداب می کند. ماست باعث نرم شدن موها میشود و از گره خوردن و شکسته شدن آنها که در اثر استفاده از بعضی شامپوها که باعث خشکی بیش از حد مو می شود جلوگیری می کند.
• استفاده از ماست سبب تمیز شدن مو شده و مو را از هرگونه گرد و غبار و شوره تمیز می کند. ماست شوره را از بین میبرد و از احساس خارش پوست سر که در اثر عرق کردن و شوره ایجاد می شود جلوگیری می کند.
• می توانیم یک فنجان ماست را داخل دستمال پارچه ای بریزیم و آب آن را جدا کنیم به طوری که ماست به یک خمیر نرم تبدیل گردد سپس آن را به روی موهای خود بمالیم و موها و سر را در حوله ای ببندیم، می توانیم پس از20 دقیقه موهایمان را بشوییم.
• در روش دیگر می توانیم 4 قاشق سوپخوری ماست را با یک تخم مرغ مخلوط کرده و آن را به روی موهایمان بمالیم و پس از 10 دقیقه موهایمان را بشوییم. از مخلوط ماست، پودر کاکائو، عسل و روغن زیتون نیز می توان برای نرم کردن موها استفاده کرد.
معجزه ماست روی موی سر
4 – با وز و موخره ی مو مقابله می کند
ماست در مقابله کردن با موخوره مو بسیار موثر است و این به دلیل مواد مغذی درون آن است. استفاده از مخلوط صاف و یکدست ماست و پاپایای خورد شده در طولانی مدت تاثیر بسیار مثبتی در از بین بردن موخره مو دارد.
5 – با شوره سر مبارزه می کند
• مخلوط های بسیار زیادی از ماست ها می توان تهیه کرد که برای جلوگیری از شوره و خارش سر بسیار مناسب هستند.
• مخلوط ماست و لیمو ترش هم مخلوط بسیار مناسبی برای ازبین بردن شوره های سر است. ماساژ دادن مخلوط کشک و پودر فلفل سیاه بر روی پوست سر برای رفع شوره بسیار مفید است.
• برای ازبین بردن شوره های سر می توان از مخلوط ماست با دانه شنبلیله که از شب قبل خیسانده ایم هم استفاده کنیم.
6 – به رشد و درخشندگی موها کمک می کند
• ماست از راه های مختلفی می تواند برای بدن ما مفید باشد. دلیل آن هم وجود موادی مانند روی، ویتامین های ب1، ب2، ب6 و ب12 در ماست میباشد.
• ماست را می توان با مواد متنوعی مخلوط کرد و از آن برای منظورهای متنوع استفاده نمود. جهت استفاده از تمامی مزیتهای ماست می توان آن را با عسل، تخم مرغ آب پرتقال و آب لیمو ترش مخلوط نمود.
• ماست نیز بخشی از یک رژیم غذایی خوب میباشد و باعث می شود بدن قوی تر شود و مصرف آن برای مو و پوست نیز مفید است.

دلایل چرب شدن موی سر و راه های کاهش آن

دلیل داشتن موی چرب چیست؟

بیشتر مردم به اشتباه مهم ترین علت چرب شدن موها را به چربی پوست سر مرتبط می دانند. ولی این قضیه کاملا برعکس میباشد.موی چرب

موی چرب

فولیکول های موجود در بافت پوست سر ومنافذ پوست که تحت عنوان غدد سبابه شناخته می شوند ،ماده روغنی ای به نام سبوم را تولید می کنند .ماده سبوم ،پوست و مو را مرطوب میکند و از خشک شدن آن جلوگیری میکند ،ولی گاهی بسته به شرایطی ،تولید بیش از حد این ماده در غدد سبابه ،باعث چرب شدن موها می شود.

دلایل چرب شدن موی سر و راه های کاهش آن

بهترین روش مراقبت : شستشوی هر روزه موی چرب 

علل چرب شدن موها

* هورمونها یک عامل بسیار مهم و تعیین کننده در میزان چرب شدن موها بشمار می روند.اما خوشبختانه ،زمانیکه هورمونها دوباره بالانس می شوند ،سطح سبوم هم پایین آمده و به شرایط نرمال خود برمی گردد.

* یکی دیگر از دلایل چرب شدن موها ؛دستها ،شانه و برس آلوده هستند که تماس آنها با سر ،موجب چربی بیشتر پوست و مو خواهد شد.

* بیش از حد برس کشیدن  موها نیز می تواند باعث چرب شدن زود به زود موها شود،چرا که با تحریک زیاد پوست سر ،سطوح سبوم را افزایش داده و باز هم موجب چرب شدن موها می شود.بنابراین در برس کشیدن موها ،زیاده روی نکنید و هر چند ، برس و شانه های خود را با آب گرم و شامپو بشویید.

* تریکوتیلومانیا یکی از دلایل چرب شدن موهای تان است.تریکوتیلومانیا به معنای دستکاری غیرارادی، وسواسی و بیش از اندازه موها است. البته یک نوع بیماری روحی است که در حالت عصبانیت، خستگی، نداشتن اعتماد بنفس و غیره تشدید می شود. البته این وضعیت حاد آن است. اما اگر شما هم عادت دارید که زیاد به موهایتان دست می زنید، بهتر است بدانید که موهایتان زودتر از حد معمول چرب خواهند شد، چون تمام چربی ها و آلودگی های انباشته شده در دست ها را به موهایتان منتقل می کنید. به همین راحتی!

* شستشوی زیاد موها باعث چرب شدن موهای تان می شود.اگر تصور می کنید که با شامپو زدن روزانه به موها آنها را تمیز می کنید سخت در اشتباه هستید. شستشوی روزانه و زیاد موها چربی طبیعی پوست سر را از بین برده و باعث تحریک آن می شود. در نتیجه پوست سر مجبور به تولید سبوم (چربی) بیشتر می شود. در واقع یک دور باطل شکل می گیرد. بهترین کار این است که موها را دو تا سه مرتبه در هفته شامپو بزنید.

* استفاده از نرم کننده مو باعث پرب شدن موهای تان می شود.

بهتر است از محصولات ملایم استفاده کنید و آنها را فقط به نوک و ساقه ی موها بزنید، نه به ریشه ی آنها، چون زیاده روی در استفاده از این محصولات باعث چرب شدن موها می شوند.

*سشوار زدن زیاد باعث چرب شدن موهای تان می شود. سشوار زدن موها اگر به صورت مکرر و افراطی باشد و همچنین استفاده از اتوی مو و غیره نیز باعث چرب شدن زودهنگام موها می شوند، چون استفاده از این ابزارها باعث افزایش ترشح سبوم می شوند. درست است که در ابتدا موها زیبا و درخشنده به نظر می رسند، اما واقعیت این است که سشوار زدن طولانی مدت تولید چربی را تحریک می کند. هر چه بیشتر زیر سشوار بنشینید، موهایتان چرب تر خواهند شد.

دلایل چرب شدن موی سر و راه های کاهش آن

مراقبت بهتر از موی چرب با رعایت این نکات :

• از شامپوهای ملایم برای شستشوی موهایتان استفاده کنید. می توانید از شامپوهای مخصوص موهای چرب، شامپوی مخصوص پوست های خشک و حتی شامپو بچه برای شستشوی سر بهره ببرید.

• همواره موهای چرب را با آب سرد یا ولرم شستشو دهید. شستشو با آب گرم یا داغ، منجر به ماندن مقداری کف در موها شده و مشکل چربی موها را تشدید می کند.

• موهای چرب باید هر روز شسته شوند. اما باید دقت داشته باشید که شامپو نباید مدت زیادی روی سر بماند. شستشوی مرتب، چربی موها را می زداید، اما چنانچه غلظت شامپو و مدت زمانی که شامپو را روی سر نگه می دارید بیش از حد معمول باشد، منجر به خشکی بیشتر پوست شده و مشکل بیشتر و بیشتر می شود.

• چنانچه موهایی بسیار چرب دارید، بهتر است از نرم کننده استفاده نکنید. در صورت لزوم، نرم کننده را تنها برای انتهای موها استعمال نمایید.

• موهای چرب به مقدار کافی درخشان هستند و برای درخشندگی بیشتر از ژل یا اسپری ها استفاده نکنید.

• اگر موهای چرب دارید، پوست سر خود را مالش یا خراش ندهید. تحریک پوست سر می تواند منجر به ترشح چربی بیشتر شود.

• استفاده از آبلیمو می تواند اثری شبیه به محلول سرکه داشته باشد و از چربی موها بکاهد. ضمن اینکه آبلیمو برای پوست سر بسیار خوشایند تر از محلول سرکه است.

• برای رفع چربی موهای بسیار چرب، یک فنجان سرکه را با چهار فنجان آب مخلوط کرده و از این محلول برای شستشوی موها استفاده کنید. در صورت استفاده از این روش، دقت کنید پوست سرتان تا حد ممکن آغشته به محلول سرکه نشود.

• از رنگ کردن مکرر موهای چرب پرهیز کنید. موهای رنگ خورده بر ترشح چربی بیشتر از غده های زیر پوست سر موثرند.
اگر خشکی پوست سر اصلی ترین دلیل چربی موها باشد، استفاده از شامپوهایی که حاوی روغن هایی مخصوص مانند Tea Tree Oil هستند، می تواند به کاهش خشکی پوست سر و در نتیجه کاهش میزان ترشح چربی از ریشه های مو کمک کند. با این حال، رژیم های غذایی نیز می توانند به این مساله کمک کنند. مصرف مواد غذایی سالم و نوشیدن مکرر مایعات، بر کاهش خشکی پوست موثر است. همچنین نوشیدن آب نه تنها برای رفع مشکل موهای چرب مفید است، بلکه به سلامت پوست شما نیز کمک می کند.

دلایل چرب شدن موی سر و راه های کاهش آن

منبع : بیتوته